ثبت نام طرح «تیکاف» آغاز شد

مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس گفت: از امروز (یک‌شنبه دوم آذر) ثبت نام در طرح تیکاف آغاز شد.

ثبت نام طرح «تیکاف» آغاز شد
آنچه دیگران می خوانند:

احمد عسگری مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس اظهار کرد: ثبت نام در طرح تیکاف از امروز دوم آذر ماه آغاز شد.  طرح تیکاف با هدف کوتاه کردن مسیر تجاری‌سازی ایده و کاهش هزینه‌های آن برای افراد صاحب ایده‌های نوآورانه و طرح‌های فناورانه و علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار اجرا می‌شود.

او افزود: این طرح توسط پارک فناوری پردیس با همکاری «شبکه نوآوری و فناوری ایران» و حمایت مادی و معنوی «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» و «بنیاد ملی نخبگان» برگزار می‌شود.

عسگری با بیان اینکه هدف طرح تیکاف، کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر کردن مسیر تجاری‌سازی ایده است، گفت: به مخاطبان این طرح که افراد صاحب ایده و طرح هستند، خدمات حمایتی از قبیل مشاوره تخصصی، راهبری، مهارت آموزی و آموزش و شبکه‌سازی در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه و فناورانه و در یک جمله خدمات دورره شکل‌دهی -جهت تیم سازی و رسیدن به محصول یا خدمت نهایی، ارائه می‌شود.

عسگری افزود: «ایجاد نسخه تجاری‌سازی طرح/ ایده متناسب هر فرد»، «شناخت فضای بازار و رقبای مرتبط با طرح یا ایده»، «اصلاح دیدگاه هر فرد صاحب ایده نسبت به کارآفرینی و نگاه دقیق‌تر به این موضوع»، «آشنایی با ابزار‌های حمایتی جهت پیشبرد طرح»، «آماده سازی و اتصال به نهاد‌های حمایتی فناوری و نوآوری»، «ایجاد شناخت نسبت به موانع پیش رو برای تجاری کردن ایده» بخشی از خروجی مورد انتظار برای مخاطبان این طرح است.

مدیرکل اداره سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی فناوری پارک، درباره زمان اجرای این طرح بیان کرد: تیکاف یک برنامه ۳ تا ۵ ماهه است که ثبت نام در این طرح در سایت Irantakeoff.Ir از تاریخ ۲ آذر ۹۹ لغایت ۱۹ آذر ۹۹ انجام می‌شود.

گفتنی است، با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه بخش‌های تیکاف از جمله جلسات، مشاوره‌ها، ارزیابی‌ها، آموزش‌ها، تمرین‌ها و کارگاه‌ها از طریق بستر یکپارچه تیکاف به صورت آنلاین برگزار می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست. البته در صورت کاهش موج ابتلا به کرونا، برخی جلسات به صورت حضوری و در مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.

در اجرای تیکاف، از ظرفیت‌های شتاب دهنده‌ها از جمله «هم‌آوا» و شرکت‌های خدمات تخصصی از جمله «تکچی» به عنوان مجری استفاده شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در طرح تیکاف می‌توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر این طرح و ثبت در آن، به وبسایت‌های Irantakeoff.Ir یا Takeoff.tinet.ir مراجعه یا با شماره ۷۶۲۵۰۰۵۰ -۰۲۱ تماس حاصل کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه