اخرین خبرها از طرح رتبه بندی فرهنگیان

حمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: شورای نگهبان دو ایراد اصل 75‌ و چند ابهام به مصوبه مجلس وارد کرده بود که در این موارد در جلسه اخیر کمیسیون آموزش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخرین خبرها از طرح رتبه بندی فرهنگیان

طرح رتبه بندی فرهنگیان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه بندی فرهنگیان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی فرهنگیان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی فرهنگیان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.در ادامه به آخرین اخبار از طرح رتبه بندی فرهنگیان می پردازیم.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: رئیس کمیسیون در تلاش است تا طی رایزنی با دولت نظر مثبت او را تامین کند و ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی هر چه سریع‌تر حل و فصل و لایحه برای اجرا ابلاغ شود.

وی افزود: در همین راستا مقرر شد تا رئیس کمیسیون آموزش طی رایزنی با دولت نظر مثبت او را تامین کند و ایرادات شورای نگهبان به لایحه نیز هر چه سریع‌تر حل و فصل و لایحه برای اجرا ابلاغ شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در عین حال یادآور شد: در صورتی که تلاش‌های کمیسیون برای متقاعد کردن دولت به نتیجه نرسد، راهکار کمیسیون این است که به لایحه دولت بازگردد و تمامی اصلاحات صورت گرفته در صحن را ملغی کند.  

فلاحی، در ادامه با بیان اینکه نمایندگان دولت در زمان بررسی لایحه رتبه بندی در مجلس متعهد به تامین اعتبار 12.5 هزار میلیارد تومانی برای اجرای این لایحه در سال 1400 شده بودند، گفت: با این حال تغییراتی که در زمان بررسی جزئیات لایحه  از سوی نمایندگان اعمال شد، افزایش میزان بار مالی لایحه را به همراه داشت که همین مسئله باعث شد تا دولت در ارسال نامه تایید به شورای نگهبان تجدید نظر کند.

ارسال نظر