با رأی نمایندگان؛

کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح احکامی از بودجه سال ۱۴۰۰ موافقت کردند.

کلیات طرح اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ آبان) با کلیات طرح کلی احکام بودجه سال ۱۴۰۰ با ۱۸۹ رأی موافق، ۲۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۵ آرای مأخوذه  موافقت کردند.

محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه درباره احکام بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: این طرح در جلسات مختلف کارشناسی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در دستور کار مجلس قرار گرفته است. سازمان برنامه و بودجه نیز در طول این مدت اقداماتی را انجام داده و مجلس یازدهم از ابتدای شروع به کار، بررسی طرح مذکور را در دستور کار کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات قرار داد.

وی افزود: مجلس با توجه به تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت و زمان ارائه آن به مجلس یعنی ۱۵ آذرماه گام اول اصلاح ساختار بودجه را برای تنظیم بودجه سال آتی برداشت تا بودجه ریزی را به اهداف و سیاست‌های کلان نزدیک کند. دولت و سازمان برنامه و بودجه در جریان این طرح هستند، امیدواریم در حد بالا در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ موضوعات این طرح را اعمال کنند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه تصریح کرد: ما انتظار داریم قبل از نهایی شده و ابلاغ طرح به دولت، سازمان برنامه و بودجه در حد مقدورات این موضوعات را در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گیرد. اصلاحاتی نیز در جزئیات شاید لازم باشد که بعد از تصویب کلیات در شور دوم به آنها پرداخته می‌شود.

 

ارسال نظر