دولت انتقالی بایدن و هریس شروع به کار کرد

در حالی که شمارش آرا در برخی از ایالت‌های آمریکا همچنان ادامه دارد، بایدن که با کسب ۲۶۴ رای الکترال تا حدودی به پیروزی نزدیک شده در حال برنامه‌ریزی برای انتقال قدرت از ترامپ به تیم خود است.

دولت انتقالی بایدن و هریس شروع به کار کرد

 بایدن تیم دولت انتقالی تشکیل داده و در حال انجام کارهای لازم برای انتقال دولت به اوست.

تیم انتقال بایدن که متشکل از گروهی از متخصصان سیاستمدار متعهد به اجرای برنامه‌های او می‌باشد به کار برنامه‌ریزی برای اعزام کارکنان به آژانس‌های فدرال پس از اعلام برنده شدن نامزد دموکرات‌ها مشغول هستند.

این تیم از ماه‌ها پیش کار خود را آغاز کرده بود و در حال برنامه ریزی برای جلوگیری از احتمال عدم همکاری دولت ترامپ با مشاوران بایدن بوده است.

یکی از  مقامات این تیم گفت: بحران‌های زیادی پیش روی این کشور است از جمله بیماری همه گیر کرونا، رکود اقتصادی، تغییرات آب و هوایی و بی عدالتی نژادی شدید و تیم انتقال با سرعت به کار خود ادامه می‌دهد تا دولت بایدن - هریس بتواند در روز اول کار خود را به خوبی آغاز کند.

سایت دولت انتقالی نیز راه اندازی شده است. در سایت دولت انتقالی بایدن/هریس آمده است که از روز نخست به دنبال حل مشکلات کشور مانند بیماری کرونا، رکود اقتصادی، تغییرات اقلیمی و غیره خواهد بود.

بنابر آخرین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا این لحظه، جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای از دونالد ترامپ پیش است. شمارش آرا در برخی از ایالت‌ها همچنان ادامه دارد. 

 

ارسال نظر