خطیب زاده در نشست خبری:

مرز‌های جغرافیایی ایران و مرز‌های منطقه هیچ تغییری نکرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مرز‌های جغرافیایی ایران و منطقه تغییری نکرده و نه تنها مرز‌های ایران بلکه مرز‌های منطقه هم تغییری نخواهد کرد.

مرز‌های جغرافیایی ایران و مرز‌های منطقه هیچ تغییری نکرده است
آنچه دیگران می خوانند:

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره نقشه منتشر شده در فضای مجازی و اینکه گفته می‌شود ایران دیگر مرزی با ارمنستان ندارد گفت: در هفته گذشته یکسری جوسازی‌های بی پایه رسانه‌ای را داشتیم. نقشه‌های ساختگی منتشر شد که جوسازی رسانه‌ای بود، فضای مجازی فرصتی را ایجاد کرده که برخی سوء استفاده می‌کنند.

وی تاکید کرد: ایران از هرگونه حل و فصل دائم بحران استقبال کرده و در سه دهه گذشته تلاش کرده این موضوع از طریق مسالمت آمیز حل شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه  تصریح کرد: طرح ایران که به پایتخت‌ها هم ارائه شد هم پوشانی‌های جدی با فضایی که جلو می‌رود، دارد. مرز‌های جغرافیایی ایران و منطقه تغییری نکرده و نه تنها مرز‌های ایران بلکه مرز‌های منطقه هم تغییری نخواهد کرد.

خطیب زاده تاکید کرد: ایران با هوشیاری و حساسیت موضوع را پیگیری می‌کند و نمایندگان ما در پایتخت‌ها هوشیارانه موضوع را پیگیری می‌کنند؛ نه مرزی عوض شده و نه تغییری را ایران خارج از آنچه اعلام کرده می‌پذیرد.

وی ادامه داد: کریدوری که شنیدیم یک جاده ترانزیتی ساده است، همین الان که من صحبت می‌کنم نیرو‌های تکفیری همین الان منطقه را ترک کرده باشند و هیچ بهانه‌ای برای این موضوع نیست و خط قرمز ماست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ایران به عنوان دو کشوری که به هر دو پایتخت دسترسی‌های متوازن و خوب دارد بخشی از تلاش‌هایش را برای حل و فصل موضوع معطوف خواهد کرد. ایران در مسیر ترانزیتی دنیاست و از موقعیت ژئوپولتیکی خود آگاه است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه