جلساتی در راستای ترغیب ظریف برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در حال برگزاری است

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توضیحاتی ارائه کرد.

جلساتی در راستای ترغیب ظریف برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در حال برگزاری است

محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات، درباره حضور احتمالی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: هنوز مشخص نیست که چه کسی وارد صحنه رقابت انتخابات سال آینده خواهد شد.

او ادامه داد: اکثر اصلاح طلبان به این نتیجه رسیدند که با پیروزی جو بایدن باید فردی وارد انتخابات ریاست جمهوری آینده کشور شود که بتواند تعادل به وجود آورد؛ با توجه به اینکه بایدن از دوستان سابق آقای ظریف است و قبلا هم روابط خوبی با هم داشتند احتمال اینکه فردی مثل او بتواند در انتخبات شرکت کند، پیروز شود و روابط ایران و آمریکا را به یک تعادل برساند زیاد است، اما اینکه تا چه میزان این موضوع مطرح باشد هنوز معلوم نیست.

فومنی افزود: بیشتر نیرو‌های اصلاح طلب هم به دنبال نامزدی محمدجواد ظریف در انتخابات هستند؛ زیرا با روی کار آمدن بایدن یک فرد دیپلمات مانند ظریف می‌تواند فضای انتخاباتی آینده و روابط بین دو کشور را  نزدیک‌تر کند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات  با اشاره به جلسات برگزار شده درباره حضور ظریف هم گفت: جلسات بسیاری درحال برگزار شدن است تا ظریف را برای حضور در انتخابات متقاعد کنند؛ اما خود ظریف خودش تمایلی به نامزدی ندارد، اما نظر برخی از جناح‌ها و گروه‌های سیاسی این است که با آمدن بایدن باید یک دیپلمات سکان کشور را در دست بگیرد.

فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین با اشاره به احتمال حضور سورنا ستاری در انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: هیچ چیز در انتخابات معلوم نیست و باید منتظر ماند و دید در انتخابات چه کسانی وارد خواهند شد؛ اما با توجه به اینکه سورنا ستاری سبقه سیاسی ندارد، بعید است که اصلاح طلبان از او حمایت کنند، زیرا سبقه سیاسی و وابستگی‌های گروهی و حزبی از اهمیت بسیاری برخوردار است که ستاری از آنها محروم است.

او تاکید کرد: اگر در انتخابات پیشین از حسن روحانی حمایت شد به این دلیل بود که او سبقه عضویت در حزب اعتدال و توسعه را در کارنامه داشت و از نزدیکان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود و به جریان اصلاحات نزدیکی بیشتری داشت، در حالی که آقای ستاری این شاخصه‌ها را نداشته و من بعید می‌دانم که اصلاحات روی اوسرمایه گذاری کند؛ کما اینکه احتمال حمایت آنها از علی لاریجانی بیشتر از سورنا ستاری است.

 

ارسال نظر