دردسر جدید برای کابینه رئیسی

آرمان ملی: 12اسفند بود که دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح موضوع همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسه شهدای عراق گفت: سفر معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت رسمی و در چارچوب سیاست خارجی جمهوری اسلامی انجام شده است.

دردسر جدید برای کابینه رئیسی

کامیار ثقفی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسه شهدای عراق افزود: این تفاهم‌نامه با هدف انتقال تجارب، توسعه همکاری‌های اقتصادی، ارائه خدمات درمانی و البته در تمام موارد، با احتساب هزینه‌های مترتب و دریافت آن‌ها و نیز تسهیل زیارت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به امضا رسیده است و ان‌شاءا... جامعه ایثارگری از منافع آن بهره خواهند برد. وی در تشریح فعالیت‌ها و جامعه هدف موسسه شهدای عراق گفت: این موسسه در سال ۲۰۰۵ تأسیس شده اما آغاز به کار آن به سال ۲۰۰۷ بر می‌گردد. خانواده شهدا و قربانیان به شهادت رسیده توسط رژیم بعثی، خانواده شهدا و مجروحین حشدالشعبی و شهدا و همچنین مجروحین عملیات جنگی و تروریستی سال‌های اخیر تحت پوشش این موسسه قرار دارند. دستیار ویژه و قائم مقام در امور جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ۳۵۰ هزار خانواده تحت پوشش این موسسه هستند که از این تعداد تقریباً ۵۵ هزار شهید توسط رژیم بعث به شهادت رسیدند. حدود ۱۰ هزار شهید حشدالشعبی و بقیه شهدا و مجروحان عملیات تروریستی و بمباران مناطق غیر نظامی سال‌های اخیر و مبارزه با داعش هستند. ثقفی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که اشاره شد سفر معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت رسمی و در چارچوب سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و با هدف گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی و خدماتی انجام شده است. با تحقق بندهای تفاهم‌نامه امضا شده بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسه شهدای عراق با عنایت به ظرفیت‌های تخصصی موجود در کشور و به‌خصوص بنیاد شهید و امور ایثارگران علاوه بر پیگیری سیاست‌های جمهوری اسلامی در تعمیق روابط همه جانبه با کشورهای دوست، برادر و همسایه، ان‌شاءا... جامعه هدف از دستاوردهای اقتصادی و فرهنگی حاصل از آن منتفع خواهند شد.

 واکنش به اقدام بنیاد شهید

به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان بنیاد شهید و امور ایثارگران با موسسه شهدای عراق با حضور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و عبدالاله النائلی رئیس موسسه شهدا عراق که در محل این موسسه در بغداد امضا شد «جمعیت ایثارگران دفاع مقدس» با انتشار بیانیه‌ای نوشتند: ... آقای قاضی‌زاده چه جوابی به کهنه سربازان و تنگ نفسان شیمیایی کشور دارید؟ با چه توجیه‌ای که حتی در رسیدگی به امور ایثارگران ناتوان هستید آمادگی خود را در جهت رتق و فتق امور شهدای عراقی (قاتلان فرزندان ملت شریف ایران) اعلام کرده‌اید؟ چطور می‌خواهید جواب شهدا را بدهید؟ گفتنی است در تفاهم‌نامه‌ای که معاون رئیسی دو روز قبل با نماینده کشور عراق امضا کرد آمده است: طرف عراقی از ایران نیز خواسته در زمینه ساخت شهرک‌های مسکونی در عراق برای موسسه شهدا و جانبازان این کشور اقدام کند و در این تفاهم‌نامه توافق شد کارگروه مشترکی برای پیگیری بندهای مختلف این تفاهم‌نامه تشکیل شود. همچنین عبدالاله النائلی رئیس موسسه شهدای عراق هم گفته است: تفاهم‌نامه با بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ما بسیار مهم است و عراق خواستار گسترش همکاری‌ها در این زمینه است، زیرا شهدا و ایثارگران دو کشور در کنار یکدیگر علیه تروریسم مبارزه کرده‌اند. «جمعیت ایثارگران دفاع مقدس» در بیانیه خود خواستار برکناری امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شده‌اند.

 

ارسال نظر