امیر عبداللهیان: با آمریکا مذاکره مستقیم نمی‌کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیرامورخارجه کشورمان تاکید کرد که مذاکره مستقیم با آمریکایی‌ها نخواهیم داشت و برای رفع حداکثری تحریم‌ها تلاش می‌کنیم.

امیر عبداللهیان: با آمریکا مذاکره مستقیم نمی‌کنیم

ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس با حسین امیرعبداللهیان اظهار داشت: وزیر امورخارجه در این جلسه گفت که مذاکرات و گفتگوها بر اساس متن جدید پیش رفته است.

وی بیان کرد: وزیر امورخارجه کشورمان در این جلسه تاکید کرد که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران خط قرمز ما در مذاکرات است و تاکید کرد که ما به آمریکایی‌ها بی اعتماد هستیم و طرف مقابل باید تعهداتش را در چارچوب برجام انجام دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیرعبداللهیان بر این موضوع تاکید کرد که ما با آمریکایی‌ها مذاکره مستقیم نخواهیم داشت، برای رفع حداکثری تحریم‌ها تلاش می‌کنیم و تاکید مان بر راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و اخذ تضمین از طرف مقابل است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد که ما به ضرب الاجل های غربی‌ها بی توجه هستیم و مسیر خودمان را دنبال می‌کنیم.

رضایی گفت: رئیس کمیسیون انرژی مجلس، رئیس کمیسیون جهش تولید، نایب رئیس کمیسیون اصل نود، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و چند تن دیگر از نمایندگان مجلس هم در این جلسه نقطه نظرات خود را مطرح کردند و تاکید شأن بر این بود که ما به هیچ وجه نباید به آمریکا اعتماد کنیم و در مذاکرات باید به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران توجه ویژه شود.

وی تصریح کرد: محمد باقر قالیباف هم در این جلسه مطالبی را مطرح و تاکید کرد که ما باید به صورت همزمان رفع تحریم‌ها و خنثی سازی تحریم‌ها را دنبال کنیم و خنثی سازی تحریم‌ها بسیار مهم است. تاکید دیگر رئیس مجلس شورای اسلامی بر آن بود که ما دیگر مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نداریم.

 

ارسال نظر