قالیباف: مشکل کشور نبود پول نیست، بی عرضگی است+جزئیات

رئیس مجلس با بیان اینکه اگر امروز کسی به شما اعلام کرد که مشکلات کشور به علت نبود امکانات و پول است، هرگز از او نپذیرید، گفت: امروز ضعف مدیریت و بی‌عرضگی و فرصت‌دادن به دلال‌ها و سوداگرها باعث مشکلات کشور است.

قالیباف: مشکل کشور نبود پول نیست، بی عرضگی است+جزئیات

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 2 دی ) در آئین افتتاح 28 هزار پروژه عمرانی و اشتغال‌زایی بنیاد برکت اظهار داشت: احساس شرمندگی می‌کنم ولی می‌‌گویم ارز ترجیحی که در کشور توزیع می‌شود هیچگونه سیاست‌گذاری صحیح در عرضه و کنترل که منجر به آثار تخصیص این ارز در زندگی مردم محروم جامعه باشد نمی‌بینیم.

قالیباف  افزود: امروز از یک طرف تلاش می‌کنیم که 200 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی کنیم ولی از طرف دیگر 4 تا 5 میلیارد دلار را در 9 ماه گذشته به بدترین شکل ممکن و با سوء مدیریت توزیع می‌کنیم که نتیجه آن مرغ کیلویی 30 هزار تومان است که البته این موضوع ضعف است.

* بی عرضگی و دوری از فرهنگ کار عامل اصلی مشکلات

 

قالیباف  با بیان اینکه اگر امروز کسی به شما اعلام کرد که مشکلات کشور به علت نبود امکانات و پول است، هرگز از او نپذیرید، گفت: امروز ضعف مدیریت، بی عرضگی در تصمیم و دوری از فرهنگ کار و تلاش و فرصت دادن به سوداگران و دلالان است که باعث شده آنها صدها میلیارد پول به دست بیاورند.

قالیباف تصریح کرد: اگر ما تحریم‌ها را برداریم، امیدوارم برداشته هم بشود، اگر فکر کنیم به ثبات اقتصادی و رشد اقتصادی می‌رسیم با این روش مدیریت، باید بگویم، خیر.

رئیس مجلس گفت: زمانی که کشور ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد داشته کسری بودجه هم داشته است، کسری بودجه کشور این‌گونه جبران نمی شود.

وی افزود:‌ باید فرهنگ خداباوری داشته و به سنت های الهی باور داشته باشیم؛ همان باوری که انقلاب را به پیروزی رساند؛‌همان باوری که مردم و شهدا دوران دفاع مقدس با حداقل‌ها و به عبارتی با هیچ چیزی و با دست خالی آن افتخارات را آفریدند.

وی گفت: امروز باید با همان باورها بتوانیم بر مشکلات فائق آییم و اثر تحریم را خنثی کنیم.

 

ارسال نظر