موافقت مجلس با افزایش فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها از طریق اعطای تنفس خوراک

نمایندگان مجلس با اتخاذ تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها، از طریق اعطای تنفس خوراک موافقت کردند.

موافقت مجلس با افزایش فروش نفت خام به پالایشگاه‌ها از طریق اعطای تنفس خوراک

نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۳ آذر) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور با ماده (۸) آن موافقت کردند.

در ماده (۸) آمده است: تنظیم، تدوین و ابلاغ شاخص‌هایی متضمن رعایت عدالت در پرداخت تسهیلات بین استان‌ها براساس آیین‌نامه مصوب هیئت وزیران.

در ادامه نمایندگان مجلس با ۱۴۳ رأی موافق، ۵۷ رأی مخالف و ۵ ممتنع از ۲۵۲ نماینده حاضر در جلسه با پیشنهاد ارائه شده در خصوص ماده (۹) موافقت کردند.

بر اساس پیشنهاد مالک شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ماده (۹) به شرح زیر اصلاح شد: «تمهیدات لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای افزایش فروش نفت خام، گاز و میعانات گازی به پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و پتروپالایشگاه‌های داخل از طریق اعطای تنفس خوراک و کاهش تدریجی صادرات با استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی، شرکت‌های دانش بنیان و ابزار بازار سرمایه و همچنین پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه سنواتی برای کلیه منابع حاصل از عرضه داخلی نفت خام، گاز و میعانات گازی.»

 

ارسال نظر