با وجود خوش‌خدمتی‌های رئیس جمهور آمریکا؛

رای الیوم نتانیاهو، ترامپ را به سطل زباله انداخت

رای الیوم در گزارشی نوشت با وجود همه خدمات بی‌سابقه دونالد ترامپ به تل آویو، نتانیاهو ترجیح داد راه سکوت و بی طرفی را در انتخابات آمریکا پیش بگیرد.

رای الیوم نتانیاهو، ترامپ را به سطل زباله انداخت

 روزنامه اینترنتی رای الیوم که از لندن به روز می‌شود در سرمقاله خود آورده است: هیچ یک از رؤسای جمهور آمریکا به اندازه دونالد ترامپ به اسرائیلی‌ها خدمت نکرده است؛ از الزام برخی کشور‌های عربی به عادی سازی گرفته تا قطع کمک‌های مالی فلسطینی‌ها و آژانس آنروا به منظور گرسنه و ذلیل کردن آنان تا الحاق قدس و بلندی‌های جولان و معامله قرن. اما ترامپ از سرکرده اسرائیلی‌ها در ازای خدمات خود چیزی غیر از قدرنشناسی و خالی کردن پشت او در لحظات سرنوشت ساز و دشوار انتخابات چیزی ندید.

پایگاه‌های الکترونیکی و روزنامه‌های اسرائیلی این روز‌ها آشکارا درباره احساس ناامیدی از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌نویسند که او را مورد اعتمادترین متحد خود می‌دانست، اما او هیچ اظهار نظر علنی برای حمایت از ترامپ و حزبش در انتخابات ریاست جمهوری نکرد و سکوت مطلق در پیش گرفت و حالا ترامپ احساس می‌کند نتانیاهو به او خیانت کرده و بی طرفی را ترجیح داده است.

البته سرزنشی متوجه نتانیاهو نیست بلکه ترامپ احمق خود مقصر است که به او اعتماد کرد و گمان برد که او و امثال او در تبلیغات انتخاباتی نوک پیکان حمله خواهند بود و رای دهندگان یهودی یا بخش بزرگی از آن‌ها را برای رای دادن به نفع ترامپ بسیج خواهند کرد، اما کاملا عکس این اتفاق افتاد.

نتانیاهو از ترامپ مانند یک دستمال کاغذی استفاده کرد و سپس او را به سطل زباله انداخت و در شرایط سخت پشت او را خالی کرد و اکنون آماده تکرار این سناریو با رئیس جمهور جدید آمریکا یعنی جو بایدن است که فقط شش رای الکترال تا ورود به کاخ سفید فاصله دارد و از اکثریت آراء رای دهندگان یهودی یعنی ۷۷ درصد از آن‌ها برخوردار است.

نتانیاهو مانند خیلی از همتایان نژادپرست خود به خیانت و از پشت خنجر زدن معروف است که از همه می‌خواهند در خدمت آن‌ها و برده آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان باشند. تاریخ مملو از این نمونه هاست، اما ترامپ تاریخ نمی‌داند، زیرا غرور و تکبر و پول‌دوستی او را از خواندن و درس گرفتن از تاریخ بازداشت.

صف کسانی که در سنگر ناامیدی ایستاده اند و ترامپ پیشاپیش آن‌ها ایستاده است بسیار طولانی است و شامل برخی حاکمان عرب که به تازگی عادی سازی کرده اند نیز می‌شود. این‌ها هم مانند سردسته خود که آن‌ها را به طویله عادی سازی با اسرائیل سوق داد به شدت پشیمان خواهند شد، اما دیگر دیر خواهد بود و انتظار ما برای شنیدن فریاد ندامت آن‌ها طولی نخواهد کشید.

 

ارسال نظر