درخواست ترامپ برای توقف شمارش آراء در جورجیا رد شد

ایالت جورجیا درخواست ترامپ برای توقف شمارش آراء در این ایالت را با ادعای وقوع تقلب، رد کرد.

درخواست ترامپ برای توقف شمارش آراء در جورجیا رد شد

در حالی که جو بایدن همچنان در حال جبران اختلاف آراء خود با دونالد ترامپ در جورجیا است، کازار انتخاباتی ترامپ خواستار توقف شمارش در این ایالت شده و اعلام کرده که آرای پستی نباید در نظر گرفته شود. اکنون اختلاف آراء ین ترامپ و بایدن در جورجیا به کمتر از ۱۵ هزار رای رسیده است.

دادگاهی که به شکایت ترامپ در جورجیا رسیدگی کرده، در بیانیه‌ای ادعای رئیس جمهور آمریکا را مردود دانسته و گفته که کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ شواهد کافی برای اثبات ادعای تقلب را ندارد.

ترامپ فعلا در جورجیا پیش است و آرای الکترال را در صورت پایان شمارش آرا و حفظ برتری از آن خود خواهد کرد، هرچند که حتی در صورت پیروزی و به واسطه شکست احتمالی در آریزونا و نوادا در مجموع از بایدن شکست خواهد خورد.

کمی آنسوتر و در ایالت پنسیلوانیا، شکایت ترامپ درباره وقوع تقلب در برخی از شعبه‌های باعث توقف شمارش در آن مراکز شده است. در پنسیلوانیا هرچند که ترامپ پیش است اما اختلاف آراء شدیدا در حال کاهش است، به نحوی که اختلاف آرای بایدن و رئیس جمهور آمریکا از ۷۰۰ هزار رای به حدود ۱۲۵ هزار رای کاهش پیدا کرده و همچنان حدود ۷۵۰ هزار رای شمارش نشده است. تصمیم بر توقف شمارش آراء عامل برای خشونت در برخی از نقاط در فیلادلفیا مرکز پنسیلوانیا بوده و درگیری‌هایی بین حامیان دو نامزد رخ داده است.

 

ارسال نظر