نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دولت تائید شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت مطرح شد و مقرر شد که ما از شنبه کار تبصره‌ها را آغاز و قبل از ۱۵ آذر به مجلس تقدیم کنیم.

لایحه بودجه ۱۴۰۰ در دولت تائید شد

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت مطرح شد و بعد از بحث مورد تائید قرار گرفت و مقرر شد که ما از شنبه کار تبصره‌ها را آغاز کنیم و قبل از ۱۵ آذر به مجلس تقدیم کنیم؛ در این لایحه قیمت دلار بین ۱۱هزار تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده است. 

نوبخت گفت: نگرانی دوستان مجلس داشتند مبنی بر اینکه طرح معیشتی به تائید و تصویب نرسیده است؛ ما مذاکرات قبلی را با مجلس داشتیم و در این لایحه تلاش شد آن محور‌های قابل اجرا در اصلاح ساختار بودجه در سال ۱۴۰۰ گنجانده شود. اگر چیزی هم مانده باشد در اختیار همکاران مجلسی است که می‌توانند در فرآیند بحث و بررسی آن مواردی که اعمال نشده است را در اصلاح ساختار اعمال کنند.

وی ادامه داد: نگرانی این ایام در موضوع حمایت‌های معیشتی بود. با توجه به اقدامی که صورت می‌گیرد و از شنبه محدودیت‌های خیلی جدی برای مقابله با کرونا اجرا می‌شود و به برخی خانوار‌ها آسیب می‌رساند، حداقل نیمی از کسانی که نمایندگان محترم می‌خواستند به آن‌ها کمک کنند در طرح ما ظرف ۴ ماه آینده، کمک می‌شود.

 

ارسال نظر