اینترنت بانک خود را از لیست گوگل انتخاب نکنید

رئیس پلیس فتا گفت: برای جستجوی سامانه بانکداری مورد نیاز اینترنت بانک خود را از لیست جستجو گوگل انتخاب نکنید.

اینترنت بانک خود را از لیست گوگل انتخاب نکنید
آنچه دیگران می خوانند:

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" توضیح داد: فیشینگ یا سرقت اطلاعاتی بانکی از جمله شیوه‌هایی که مجرمان سایبری با ساخت سایت‌هایی جعلی درگاه‌های بانکی اطلاعات حساب بانکی کاربران فضای مجازی را سرقت می‌کنند.

وی بیان داشت: این افراد با طراحی سامانه‌های اینترنتی بانک‌های مختلف کشور و درج آن‌ها در بخش تبلیغات گوگل، زمانی که کاربران فضای اینترنتی نام بانک و یا سامانه بانکداری الکترونیکی خود را در گوگل جستجو کند ابتدا آدرس سایت جعلی به کاربر نمایش داده شود.

این مقام سایبری ادامه داد: در این حالت امکان دارد کاربر به لیست نتایج گوگل اعتماد کرده و به جعلی بودن آدرس سایت دقت نکند، در این صورت با وارد کردن رمز و نام کاربری توسط کاربر در سایت جعلی، اطلاعات بانکی وی توسط مجرم سرقت و امکان دستیابی به حساب‌های بانکی و برداشت غیرمجاز از آن‌ها فراهم می‌شود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: آدرس اینترنت بانک خود را مستقیما در نوار آدرس مرورگر وارد کنید و یا در صورتی که نام بانک و سامانه بانکداری خود را در گوگل جستجو می‌کنید علاوه بر لیست نتایج به آدرس سایت نیز دقت داشته و از صحت آن اطمینان پیدا کنید.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر