سارقان

باند سارقان دریایی در بندرعباس متلاشی شد

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری باند سارقان دریایی در ساحل شهرستان بندرعباس خبر داد.

باند سارقان دریایی در بندرعباس متلاشی شد

سرتیپ دوم ستاد حسین دهکی امشب (۱۹ دی ماه) با اعلام این خبر گفت: با هوشیاری و اقدامات فنی و عملیاتی دقیق، اعضای باندی که اقدام به سرقت از کشتی های واقع در لنگرگاه بندرعباس می نمودند توسط مرزبانان پایگاه دریابانی بندرعباس  متلاشی شدند.

وی بیان کرد: اکیپ گشت دریایی پایگاه دریابانی بندرعباس در راستای تامین امنیت کشتی ها و شناورها در نزدیکی سواحل بندرعباس در حال گشت زنی متوجه تحرکات مشکوک یک فروند قایق در سطح حوزه می گردند که سریعاً شناور متخلف را شناسایی و توقیف می کنند.

سردار دهکی افزود: مرزبانان در بازرسی از این شناور متخلف اقلامی شامل ۳۰۰ متر طناب کشتی و یک عدد سیم بکسل ، تعدادی دستکش و سیم چین،کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اضافه کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی دریابانان بندرعباسی، مشخص گردید که اقلام مسروقه متعلق به یک فروند کشتی به هویت معلوم  می باشد.

دهکی ادامه داد: با پیگیری های بعمل آمده و شناسایی مالک، روند تحویل اقلام سرقت شده به مالک شناور در حال بررسی و اقدام قانونی است.

سردار دهکی خاطرنشان کرد: در این رابطه یک فروند شناور ۵۵ اسب بخار و یک دستگاه خودرو سایپا، توقیف و ۳ سارق دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته این باند چندین فقره سرقت از اموال کشتی های مستقر در  لنگرگاه بندرعباس انجام داده بودند با اقدام به موقع و ضربتی این باند سارقین توسط مرزبانان متلاشی گردید.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در پایان اظهار کرد: شناسایی مال باختگان در دستور کار ماموران قرار دارد و متهمان برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفته اند.

 

ارسال نظر