کلاهبرداری با عنوان "فروش و واگذاری واکسن کرونا"

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: هرگونه تبلیغ و فروش واکسن کرونا در فضای مجازی ممنوع است و خدمات بهداشتی و درمانی از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود.

کلاهبرداری با عنوان "فروش و واگذاری واکسن کرونا"

سرهنگ "رامین پاشایی"اظهار داشت: در پی انتشار اخبار تولید واکسن کرونا، شاهد انجام تبلیغات گسترده با مضمون فروش و واگذاری این دارو در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: مجرمان سایبری با شگرد‌های مختلف نظیر تحویل واکسن کرونا در قبال ثبت نام در تور‌های مسافرتی و یا تبلیغات فریبنده، ثبت نام آزمایشی انسانی تزریق واکسن کرونا در کشور‌های خارجی به همراه تور توریستی و تفریحی، در صدد کلاهبرداری از متقاضیان هستند که در این راستا تمامی تحرکات و جریان‌های مشابه در کارگروه ویژه پلیس فتا در حال رصد است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان اینکه تنها مسیر واقعی دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی صرفا مجاری قانونی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، تصریح کرد: هرگونه تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم تلقی می‌شود و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

سرهنگ پاشایی هشدار داد: هموطنان موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارند.

 

ارسال نظر