سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران:

آتش سوزی در کارگاه شارژ گاز مایع در خیابان کارگر جنوبی مهار شد

ملکی از آتش سوزی در یک کارگاه شارژ و نگه داری گاز مایع در خیابان کارگر جنوبی خبر داد.

آتش سوزی در کارگاه شارژ گاز مایع در خیابان کارگر جنوبی مهار شد

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران ، اظهار کرد: ساعت ۹:۴۸ دقیقه صبح امروز یک مورد آتش سوزی در یک کارگاه شارژ و نگه داری گاز مایع در خیابان کارگر جنوبی پایین‌تر از رازی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد. دو ایستگاه آتش نشانی در زمان ۳ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند که در یک ساختمان قدیمی دو طبقه که در طبقه همکف آن یک مغازه حدودا ۲۵ متری بود که محل نگه داری انواع سلیندر‌های گاز مایع بود و حدود ۲۰ تا ۲۵ سیلندر ۱۱ کیلویی و حدود ۱۰ عدد سیلندر ۵۰ کیلویی در آن وجود داشت.

وی ادامه داد:وقتی آتش نشانان به محل رسیدند تعدادی از این سلندر‌ها شعله ور بود که آتش به دیوار مغازه سرایت کرده بود و آتش در آستانه‌ی سرایت به بقیه سلیندر‌ها بود. امکان این که از شدت آتش و حرارت انفجاری رخ داد وجود داشت، اطلاعات اولیه حاکی از این بود که طبقه‌ی بالا ساکنی ندارد و خالی است.

ملکی تصریح کرد: آتش نشانان عملیات را آغاز کردند و همزمان با خاموش کردن، مشغول تخلیه‌ی سلیندر‌هایی شدند که هنوز درگیر آتش سوزی نشده اند و در نهایت با تلاش بسیار همزمان در وضعیتی که خطر هم داشت موفق شدند آتش را خاموش کنند و از گسترش بیشتر آتش که خودش باعث تخریب چند مغازه اطراف هم میشد، جلوگیری کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود:دو نفر از کسانی که در مغازه مشغول کار بودند و از ناحیه سر وصورت دچار سوختگی شدند که تحویل عوامل اورژانس شدند. در چند ماه گذشته هم چند مورد آتش سوزی و انفجار در این کارگاه‌ها که معمولا اصولی ایمنی را هم رعایت نمی‌کنند، شاهد بودیم.

وی بیان کرد: در این مغازه چند خاموش کننده هم مشاهده شد، ولی به گفته‌ی کسانی هم که در محل بودند حتی فرصت استفاده از این خاموش کننده را هم پیدا نکرده بودند، دقیقا معلوم نیست، ولی باید ببینیم که چیدمان سیلندر‌ها درست نبوده یا آنقدر سریع این اتفاق افتاده که اجازه‌ی استفاده از خاموش کننده را نداشته اند و شاید هم اصلا استفاده از این خاموش کننده‌ها را بلد نبوده اند.

وی گفت: به هر حال ظرفیت و استفاده از خاموش کننده‌ها در آن لحظه وجود نداشته و تقاضا میکنم این گونه از مشاغل پرخطر به خارج از بافت‌های مسکونی منتقل شود. اگر چند عدد از این سیلندر‌ها منفجر می‌شد می‌توانست با تلفات جانی یا با تخریب ساختمان‌های اطراف مواجه شویم که به لطف خدا و زحمت آتش نشانان از این اتفاق جلوگیری شد.

 

ارسال نظر

 

روی خط رسانه