سخنگو ناجا مطرح کرد؛

اعمال قانون ۳۴۳ هزار خودرو در طرح محدودیت شبانه

سردار حاجیان گفت: بیش از ۳۴۳ هزار خودرو در طرح محدودیت شبانه اعمال قانون شدند که بیش از ۵۳ هزار مورد در مناطق قرمز و ۳۵ هزار مورد در مناطق نارنجی اعمال قانون صورت گرفت.

اعمال قانون ۳۴۳ هزار خودرو در طرح محدودیت شبانه

 سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا در نشست خبری که امروز برگزار شد، اظهار کرد: در طول این مدت حدود ٧١٥ هزار بازدید از اصناف و اتحادیه‌ها در سطح کشور انجام و بیش از ٣٣٦ هزار تذکر ارائه شد.

وی افزود: همچنین ٤٦٣ هزار صورت جلسه داشتیم، اما در طول مدت اعمال محدودیت‌ها باید از تمام واحد‌های صنفی تشکر کنیم که حدود ٩٠ درصد همراهی کردند.

سخنگوی ناجا تصریح کرد: در موضوعات احتکار و گرانفروشی، پلیس‌های ما اعم از امنیت اقتصادی، تخصصی، پیشگیری، اماکن و تمامی واحد‌ها حضور پیدا کردند، همچنین ما اعمال قانون جدی در مقابل محتکران داشتیم.

سردار حاجیان افزود: بیش از ١٤٣ هزار باب مرکز پخش کالا‌های بهداشتی، انبار و داروخانه‌هایی که مرتکب گرانفروشی و احتکار شده بودند را مورد رصد و پایش قرار دادیم.

وی یادآور شد: به ٨ هزار و ٢٥٤ مرکز متخلف بــا هماهنگی مقام‌های قضائی تذکر داده شد و برخی از این مراکز هم پلمب شدند.

سخنگوی ناجا گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، نیروی انتظامی در تمامی ابعاد بــا جدیت ورود کرد که بیش از  ۱۷میلیون عدد ماسک، بیش از ١٧٢ میلیون دستکش و بیش از ٥٠ میلیون کالا‌های بهداشتی کشف شد و افرادی که مرتکب جرم شده بودند هم شناسایی شدند.

سردار حاجیان بیان کرد: هزار و ۹۱۵ فقره پرونده قضایی توسط پلیس تشکیل شد و افراد هم دستگیر شدند.

وی گفت: در بحث فضای مجازی هم نیروی انتظامی با جدیت ورود پیدا کرد، افراد سودجویی بودند که قصد داشتند به همگان اعلام کنند که کادر درمان ما توانایی لازم را ندارد و کارشان القای ناامیدی بود که این افراد شناسایی شدند.

سردار حاجیان تاکید کرد: در زمان اعمال محدودیت‌ها و فاصله گذاری‌های اجتماعی ما بیش از ۱۴۶ هزار نیرو در بیش از ۲ هزار نقطه از سراسر کشور مستقر کردیم، همچنین در این ماموریت بیش از ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار تذکر شفاهی به رانندگان داده شد و بیش از ۵۷۸ هزار خودرو هم به محل سکونت خود عودت داده شدند.

وی ادامه داد: بیش از ۳۴۳ هزار خودرو در بحث طرح محدودیت شبانه اعمال قانون شدند البته بیش از ۵۳ هزار مورد در مناطق قرمز و ۳۵ هزار مورد در مناطق نارنجی اعمال قانون صورت گرفت.

سخنگو ناجا بیان کرد. خوشبختانه در این مدت ۳۵ درصد کاهش تردد داشتیم وقبل آن هم، با کاهش در فوتی‌ها و کاهش در تصادفات روبرو بودیم.

 

ارسال نظر