سرقت طلای زنان بیمار، بهانه‌ای برای خوشگذرانی زن میانسال

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت زن میانسالی که با پرسه در بیمارستان‌های تهران، زنان بیمار را مسموم و طلاهایشان را سرقت می‌کرد، خبر داد.

سرقت طلای زنان بیمار، بهانه‌ای برای خوشگذرانی زن میانسال
سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ, در خصوص موضوع سرقت طلای زنان بیمار توسط زنی میانسال بیان کرد: اواخر شهریورماه امسال ماموران حراست بیمارستان امام حسین (ع) به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خبر دادند که حادثه سرقت در این مرکز درمانی اتفاق افتاده است که وقتی ماموران کلانتری ۱۰۶ نامجو در محل حاضر شدند, مشخص شد طلا‌های یکی از بیماران که زنی ۳۰ ساله بود سرقت شده است.

وی بیان کرد: بعد از مطرح شدن شکایت, پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای رسیدگی تخصصی به کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکی درباره جزئیات بیشتری از ماجرا گفت، روز حادثه برای درمان به بیمارستان امام حسین (ع) مراجعه کردم. در اورژانس منتظر بودم که زنی حدوا ۵۰ ساله کنارم نشست و درباره مراجعه به بیمارستان حرف زدیم. او خودش را سولماز معرفی کرد و درباره علت مراجعه‌اش به بیمارستان حرف زد. لحظاتی که گذشت از کیفش یک آب میوه بیرون آورد و به من تعارف کرد. من هم از روی ادب قبول کردم. لحظاتی بعد از این که آب میوه را خوردم ناگهان سرم گیج رفت و بی حال شدم. آن جا بود که با کمک سولماز از اورژانس خارج شدیم و در محوطه‌ای خلوت در حیاط بیمارستان روی یک صندلی نشستم و بعدا ز آن دیگر چیزی به یاد ندارم تا این که ساعتی بعد چشم باز کردم و متوجه شدم که آن زن من را با آب میوه مسموم بیهوش کرده و ۶۰ میلیون تومان طلایی که همراهم بود را دزدیده و فرار کرده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران تصریح کرد: کاراگاهان در جریان تحقیقات خود متوجه شدند که ده شکایت مشابه به کلانتری‌های تهران گزارش شده است که بررسی شکایت‌های مطرح شده نشان داد مشخصاتی که شاکیان از متهم در اختیار پلیس گذاشته بودند با هم مطابقت دارد. بنابراین مشخص شد که زن میانسال با پرسه در بیمارستان‌ها به این شیوه در حال سرقت کردن است که با اقدام‌های پلیسی چهره وی به دست آمد و از سوی شاکیان هم شناسایی شد.

سردار لطفی گفت: کاراگاهان پلیس با اطلاعاتی که در اختیار داشتند موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی, بیست و هشتم آبان ماه او را هنگام ورود به یکی از بیمارستان‌ها بازداشت کنند که کارآگاهان همچنین در بازرسی از کیف متهم آب میوه و خرمای آلوده به دارو‌های بیهوشی کشف کردند.

وی ادامه داد: سولماز درتحقیقات اولیه اعتراف کرد که در یک سال گذشته ۱۵ فقره سرقت به شیوه بیهوشی انجام داده است. متهم درباره انگیزه‌اش از سرقت هم گفت به دلیل تامین هزینه زندگی تصمیم گرفته است به این شیوه سرقت کند. او گفت من برای سرقت به بیمارستان‌های شلوغ می‌رفتم و بعد از پرسه، سوژه مورد نظرم را انتخاب می‌کردم و به بهانه‌ای با او وارد دوستی می‌شدم. در فرصت مناسب او را با آب میوه‌ای که از قبل آن را به دارو‌های خواب آور آلوده کرده بیهوش و پول و طلاهایشان را سرقت می‌کردم. اموال سرقت شده را هم به مالخری در شرق تهران می‌فروختم و با پولش خوشگذرانی می‌کردم تا این که دستگیر شدم.

سردار لطفی افزود: کارآگاهان بدنبال اظهارات سارق توانستند خریدار اموال مسروقه را در مخفیگاه اش دستگیر کنند که متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به زحمات همکارانم در پایگاه سوم که منجر به دستگیری مجرمان شد طی بازرسی از منزل سارق مشخص شد وی هیچ گونه نیاز مالی نداشته و صرفاً به دلیل زیادخواهی و خوشگذرانی سرقت انجام داده است و در بررسی‌های بیشتر وی دارای یک فقره سابقه کیفری در سال‌های گذشته به اتهام سرقت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰ تن از مال باختگان شناسایی شده است و متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم قرار دارد.

 

ارسال نظر