رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا خبر داد:

کاهش ۳۰ درصدی ترافیک در جاده‌های کشور

سرهنگ شیرانی درباره‌ آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور همزمان با اعمال محدودیت‌های کرونایی جدید توضیحاتی داد.

کاهش ۳۰ درصدی ترافیک در جاده‌های کشور
آنچه دیگران می خوانند:

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت، با اشاره به روز گذشته که اولین روز اجرای محدودیت‌های کرونایی جدید، درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور در ساعت ۱۲ ظهر امروز اظهار کرد: روز گذشته نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش بیش از ۳۰ درصدی ترافیک در جاده‌ها ثبت شد.

وی با بیان اینکه آخرین وضعیت محور‌های شمالی کشور گفت: تردد در محور‌های چالوس، هراز و فیروزکوه و آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت (رفت و برگشت) به صورت روان در حال انجام است. در محور‌های چالوس، هراز و فیروزکوه بارش برف و باران و در آزادراه‌های تهران-شمال و قزوین-رشت بارش باران را شاهد هستیم.

سرهنگ شیرانی درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور تصریح کرد: در برخی از محور‌های استان‌های اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، قزوین، مازندران، خراسان رضوی، مرکزی، همدان و کردستان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، فارس، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان و یزد بارش برف و باران گزارش شده است. ضمنا جهت تردد در محور‌های کوهستانی و برفگیر کشور به همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا توصیه‌هایی برای رانندگان در روز‌های بارانی نیز داشت و ادامه داد: حتما از آماده به کار بودن برف پاک کن‌های شیشه جلوی خودروی خود اطمینان حاصل کنید و اگر فرسوده هستند آن‌ها را تعویض کنید.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه‌های خودرو از سیستم تهویه خودرو استفاده کنید و یا با محلول‌های مخصوص بر شیشه اثر بخار را کاهش دهید، همچنین در زمان بارندگی سطح جاده‌ها لغزنده شده و با توجه به کاهش اصطکاک تایر‌ها با سطح جاده احتمال سر خوردن خودرو وجود دارد.

سرهنگ شیرانی افزود: لازم است سرعت خودرو کاهش یابد و فاصله بیشتری با خودروی جلویی در نظر گرفته شود، در زمان بارندگی دید راننده کاهش می‌یابد و دقت و احتیاط بیشتری لازم است. همچنین زمان بارندگی ملاک حداکثر سرعت برای رانندگان باید کمتر از سرعت مجاز نمایش داده شده توسط تابلو‌های حد سرعت جاده‌ها باشد.

وی بیان کرد: بهتر است در مه و بارندگی‌های شدید چراغ‌های کوچک یا مه شکن روشن باشد و برای رسیدن به مقصد زمان بیشتری را پیش بینی کنید تا مجبور به عجله و شتاب در طول مسیر نباشید. به حقوق عابران پیاده بیشتر احترام بگذارید و با توقف در فاصله ایمن در تقاطع‌ها و گذرگاه‌ها با صبر و حوصله اجازه تردد و عبور ایمن را به عابران پیاده بدهید.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه