بایدن:

گلف بازی کردن ترامپ در شرایط همه گیری کرونا برایم قابل درک نیست!

رئیس جمهور منتخب آمریکا در کنفرانس خبری خود از عملکرد دولت ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرد.

گلف بازی کردن ترامپ در شرایط همه گیری کرونا برایم قابل درک نیست!

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در نشست خبری در ایالت دلاور اولویت نخست دولت خود را مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ معرفی کرد.

بر این اساس، وی گفت: باید دموکرات‌ها و جمهوری خواهان را زیر یک سقف جمع کنیم و تلاش برای بهبود اقتصادی را آغاز می‌کنیم. ما باید منابع مالی ضروری را برای قهرمانانی که در خط مقدم تلاش می‌کنند فراهم کنیم.

بایدن تصریح کرد: طرح اقتصادی برای ایجاد ۳ میلیون شغل با درآمد مکفی داریم. با ورود به زمستان، شرایط همه گیری ویروس کرونا سخت‌تر خواهد شد. بزرگترین چالش پیش روی ما احیای اقتصادی آمریکاست.

وی افزود: توقف فرآیند انتقال قدرت ممکن است باعث جان باختن شمار بیشتری از افراد مبتلا به کووید ۱۹ شود. خودداری ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات بیش از آنکه مانع از انجام وظایف من باشد، مایه آبروریزی کشور است.

بایدن با انتقاد از عملکرد دولت ترامپ در مواجهه با همه گیری کووید ۱۹ گفت: اینکه رئیس جمهور هم اینک در حال بازی گلف است و کاری در زمینه مهار ویروس کرونا نمی‌کند برای من قابل درک نیست. آمریکا در دولت من به سازمان جهانی بهداشت باز خواهد گشت.

کامالا هریس، معاون جو بایدن نیز در این نشست خبری گفت: زمانی که می‌گوییم در انتخابات پیروز شده ایم یعنی اینکه اقدام واقعی برای شکست دادن کرونا از همین الان آغاز می‌شود. همه ما می‌دانیم این همه گیری و این رکود اقتصادی به خصوص بر جوامع رنگین پوستان ما ضربه سختی زده است.

وی خاطر نشان کرد: سیاه پوستان و لاتین تبار‌های آمریکا سه برابر بیشتر در معرض کووید ۱۹ هستند و بیش از دیگران جان خود را از دست می‌دهند. آمار‌ها نشان می‌دهد بومیان آمریکایی چهار برابر بیشتر به نسبت دیگران بستری می‌شوند و در ماه گذشته، نرخ بیکاری برای سیاه پوستان دو برابر نرخ دیگران بود.

 

ارسال نظر