وزرای جو بایدن چه کسانی هستند؟ + تصاویر

درحالی که سیستم انتخاباتی آمریکا هنوز تکلیف فرد برنده در انتخابات ریاست جمهوری را مشخص نکرده، برخی از رسانه‌ها گزینه‌هایی را برای دولت بایدن که اکنون پیشتاز رقابت‌ها است، معرفی می‌کنند. اما این افراد که هستند و موضعشان چیست؟

وزرای جو بایدن چه کسانی هستند؟ + تصاویر
آنچه دیگران می خوانند:

رسانه‌های دنیا با در نظر گرفتن احتمال قریب به یقین پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معتقدند که وی درحال تشکیل کابینه آتی دولت ایالات متحده است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در مطلبی با طرح برخی گمانه‌زنی‌ها نوشته است که بایدن در حال انتخاب وزرای دولت است و ممکن است طی روزهای آینده برخی از آنها را اعلام کند.

پولتیکو نیز نوشته که بایدن ممکن است الیزابت واران را به عنوان وزیر خزانه‌داری آمریکا انتخاب کند و برنی سندرز نیز وزیر کار شود.
oPm87fy7akyJ
 

 

تصویری از برنی سندرز

 

الیزابت وارن، سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست است که در سال 2012 به این سمت انتخاب شد. وی در 9 فوریه به صورت رسمی وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شد و با شعار پایان دادن به فساد و برابری اقتصادی وارد عرصه انتخابات شد.

Gn21FUSpPGlK

 

تصویر الیزابت واران

همچنین ممکن است سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت اوباما به عنوان وزیر خارجه برگزیده شود. سوزان رایس، سیاستمدار آمریکایی است که در کابینه باراک اوباما، سفیر این کشور در سازمان ملل بود. وی همچنین سابقه فعالیت به عنوان مشاور امنیت ملی در دوره اوباما را دارد و به نظر می‌رسد بایدن با عملکرد او آشنایی لازم را داشته باشد.

Hg6U1x91Zqzg

تصویری از سوزان رایس

 

البته پایگاه آکسیوس نیز آنتونی بلینکن حامی برجام را گزینه احتمالی وزارت خارجه دولت احتمالی بایدن معرفی کرده است. تونی بلینکن هجدهمین قائم مقام وزیر خارحه آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بود.

ZazqTUJF093A

تصویری از تونی بلینکن

 

وی از 17 دسامبر 2014 به عنوان قائم مقام جان کری فعالیت خود را آغاز کرد. پیش از آن نیز از 25 ژانویه به عنوان قائم مقام مشاور امنیت ملی آمریکا مشغول به فعالیت شد. وی یکی از افرادی بود که رابطه نزدیکی با اوباما داشت و حتی پس از کناره گیری در امور مربوط به مذاکرات ایران و موارد دیگر به دولت آمریکا مشاوره می‌داد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه