شکایت مشاور سابق ترامپ از وزارت دادگستری آمریکا و رئیس سابق اف‌بی‌آی

کارتر پیج از وزارت دادگستری و رئیس سابق اف‌بی‌آی به دلیل جاسوسی غیر‌قانونی از او در جریان پرونده روس گیت شکایت کرد.

شکایت مشاور سابق ترامپ از وزارت دادگستری آمریکا و رئیس سابق اف‌بی‌آی
آنچه دیگران می خوانند:

مشاور سابق ترامپ در انتخابات ۰۱۶ ۲ از وزارت دادگستری و جیمز کومی،  رئیس سابق اف‌بی‌آی،  به دلیل نظارت غیرقانونی از او در جریان پرونده مداخله روسیه در پیروزی ترامپ در انتخابات آن سال شکایت کرد.

دستیار سابق ترامپ به دلیل جاسوسی غیرقانونی از خودش، دادرسی ۷۵ میلیون دلاری را علیه وزارت دادگستری و جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی، تشکیل داده است.

در شکایت ۵۹ صفحه‌ای، پیج به دنبال احقاق حقوق اساسی و قانونی خود در ارتباط با جاسوسی غیرقانونی و تحقیق از او توسط دولت آمریکا است.

او می گوید قربانی پرونده استیل شده است (پرونده ای که توسط کریستوفر استیل جاسوس انگلیسی تهیه شده بود). پرونده استیل کمک کرد تا تقریباً دو سال تحقیق درباره ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا که در رسانه‌ها به "روس گیت" معروف شد به طول بیانجامد. این پرونده ادعا می‌کرد که ستاد انتخاباتی ترامپ برای کسب پیروزی در انتخابات با مقامات روسی تبانی کرده بودند. با این حال، گزارش نهایی رابرت مولر، مشاور ویژه سابق مبنی بر آن بود که هیچ مدرکی در مورد تبانی بین ترامپ و روسیه یافت نشده است.

ماه گذشته که قانونگذاران در حال تحقیق در مورد ریشه‌های روس گیت بودند خواستار یک نسخه کپی از ۹۴ صفحه‌ای شدند که گزارش می‌‌داد جزئیات تلاش‌های ناموفق اف‌بی‌آی  برای تأیید پرونده جعلی است. به گفته سناتور‌ها،  این نسخه نشان داد که اف‌بی‌آی در تأیید اطلاعات اصلی پرونده موفق نبوده  اما به استفاده از آن برای توجیه نظارت علیه پیج ادامه داده است.

ران جانسون، رئیس کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا، یکی از نویسندگانی که به دنبال کپی از صفحه گسترده اصلی بود اواخر ماه اکتبر در رسانه‌های جریان اصلی در پوشش خبری "روسیه گیت" و ادعای فساد مالی از سوی خانواده بایدن، مطالبی را منتشر کرد.

کوین کلینزمیت، وکیل سابق اف‌بی‌آی ، به جعل ایمیل برای تمدید حکم جاسوسی در صفحه اعتراف کرد. محققان اف‌بی‌آی هم جعل ایمیل توسط کلینزمیت را تایید کردند.

با وجود نتیجه‌گیری گزارش مولر، گزارش‌ رسانه‌ها حاکی از آن است که اگر بایدن در ماه ژانویه واردکاخ سفید شود، دموکرات‌ها روس گیت را احیا می‌کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه