بایدن:

می‌خواهم با ترامپ دیدار کنم

رئیس‌جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد اگر دونالد ترامپ بخواهد، با او دیدار خواهد کرد.

می‌خواهم با ترامپ دیدار کنم

رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد با وجود امتناع دونالد ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات نوامبر، برای دیدار با او به عنوان بخشی از روند انتقال قدرت مشکلی ندارد.

جو بایدن روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا با ترامپ دیدار خواهد کرد گفت البته اگر او بخواهد. مقامات کاخ سفید تاکنون از اظهارنظر در این خصوص خودداری کرده اند. رئیس جمهور منتخب آمریکا پیشتر اعلام کرد تاکنون هیچ تماسی از سوی ترامپ دریافت نکرده است.

بنا به سنت دیرینه، روسای جمهور آمریکا در زمان پایان دوره حضور خود در کاخ سفید از جانشینان خود استقبال می‌کنند تا حمایت خود از روند انتقال قدرت را منعکس کنند. ترامپ تقریبا یک هفته پس از انتخابات ریاست جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ با باراک اوباما دیدار کرد.

این در حالی است که ماجرا امسال اندکی فرق داشت. او از پیش از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری از سوی رسانه‌های آمریکا از تقلب در انتخابات گفت و با گذشت قریب به سه هفته هنوز دست از این ادعا نکشیده است. او پس از امتناع طولانی مدت، بالاخره روز دوشنبه با آغاز روند انتقال قدرت به تیم بایدن موافقت کرد.

ترامپ و بایدن از زمان آخرین مناظره ریاست جمهوری در اواخر ماه اکتبر شخصاً ملاقات نکرده اند. این دو در اوایل شیوع ویروس کرونا گفت و گویی تلفنی داشتند. ترامپ آن گفتگو را «گرم» و «دوستانه» توصیف کرد.

 

ارسال نظر