بایدن پیشتازی ناگهانی خود در جورجیا را مدیون یک زن است+ تصویر

رسانه‌های آمریکا معتقدند دموکرات‌ها پیشتازی ناگهانی نامزد خود در ایالت جورجیا را مدیون یک زن هستند.

بایدن پیشتازی ناگهانی خود در جورجیا را مدیون یک زن است+ تصویر

برخی رسانه‌های آمریکا معتقدند بایدن پیشتازی خود در ایالت کلیدی جورجیا را مدیون یک زن است.

شبکه سی ان ان و ام اس ان بی سی در مطلبی در ارتباط با پیشتازی دقیقه نودی بایدن در ایالت جورجیا گزارش دادند او این اتفاق مهم که می‌تواند دموکرات‌ها را راهی کاخ سفید کند، مدیون استیسی آبرامز است.

این زن سیاهپوست پس از آنکه در در سال ۲۰۱۸ در مسیر رسیدن به فرمانداری ایالت جورجیا ناکام ماند، تلاش زیادی برای کسب رای رنگین پوستان این ایالت به نفع بایدن صورت داده است.

12880411_878

در حالیکه ۹۹ درصد آرا ایالت جورجیا شمارش شده است، بایدن ساعاتی پیش گوی سبقت را از ترامپ در این ایالت ربود. بنا به اعلام خبرگزاری آسوشیتدپرس، بایدن با ۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۳۷۱ رای در جورجیا از ترامپ با ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۵۴ رای پیش افتاد. خبرگزاری فاکس نیوز نیز ضمن تائید این خبر، جورجیا را به رنگ آبی درآورد. بنا به اعلام رسانه‌های آمریکا تنها چند هزار رای شمارش نشده در ایالت جورجیا باقی است و در صورتیکه پیروزی بایدن در این ایالت قطعی شود، او حد نصاب ۲۷۰ رای الکترال را برای رسیدن به کاخ سفید خواهد شکست.

بایدن در حال حاضر ۲۶۴ رای الکترال کسب کرده و تنها ۶ رای دیگر تا ریاست جمهوری آمریکا فاصله دارد. ایالت جورجیا ۱۶ رای الکترال را به سبد پیروز نهایی خود خواهد ریخت.

 

ارسال نظر