پایان آتش‌بس مقاومت عراق با نیرو‌های آمریکا

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد آتش‌بس گروه‌های عراقی با نیرو‌های آمریکایی همزمان با پایان انتخابات آمریکا پایان می‌یابد.

پایان آتش‌بس مقاومت عراق با نیرو‌های آمریکا

 قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد آتش‌بس گروه‌های عراقی با نیرو‌های آمریکایی همزمان با پایان انتخابات آمریکا پایان می‌یابد.

قیس الخزعلی گفت: «آتش‌بس پایان می‌یابد، زیرا شروط آن محقق نشده است.»

دبیرکل عصائب اهل الحق با بیان اینکه «حق کامل در مقابله نظامی با نیرو‌های خارجی تثبیت می‌کنیم»، گفت: «تهدید آتی ترکیه از تهدید‌های آمریکا شدیدتر، بزرگتر و خطرناکتر است.»

قیس الخزعلی گفت: «طی مرحله آینده صدای عثمانی اردوغانی که خواستار حق ترکیه در شمال عراق است را خواهیم شنید.»

وی افزود: «مصلحت ایجاب کرد تا یک نخست‌وزیر شیعی سکولار اسلامی غیر مرتبط با ایران و نزدیک به آمریکا و کشور‌های حاشیه خلیج فارس بر سرکار بیاید.»

پیروزی بایدن خیری برای عراق و منطقه ندارد

وی با بیان اینکه پیروزی بایدن خیری برای عراق و منطقه ندارد، گفت: «ترامپ خارج از سیاست‌های آمریکا عمل کرد و پیروزی بایدن به معنای بازگشت سیاست‌های آمریکا به چارچوب‌های مشخص با منطق‌های خاص خود است.»

دبیر کل گروه مقاومت "عصائب اهل الحق" افزود: «سیاست آمریکا خواهان خیر و خوبی برای عراق و منطقه نیست و فقط به دنبال تامین امنیت استراتژیک اسرائیل است. برخی رژیم‌ها در منطقه و در رأس همه عربستان که از ترامپ استفاده می‌کردند از شکست او ناراحت هستند.»

الخزعلی گفت «سلاح گروه‌های مقاومت یک هدف و دلیل مشخص دارد، و به محض از بین رفتن هدف، سلاح نیز از بین می‌رود» و افزود: «قانون اساسی عراق اجازه نمی‌دهد هیچ پایگاه نظامی جز با موافقت پارلمان در کشور تاسیس شود. جنایت‌هایی که نیرو‌های آمریکایی انجام داده‌اند باید طبق قوانین عراق برخورد شوند.»

 

ارسال نظر