صادرات تخم‌مرغ از سر گرفته می‌شود/ نرخ هر کیلو تخم‌مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان

سخنگوی اتحادیه مرغداران گفت: با وجود پیگیری اتحادیه و امضای تفاهم‌نامه انتظار می‌رود که طی این هفته صادرات تخم مرغ آغاز شود.

صادرات تخم‌مرغ از سر گرفته می‌شود/ نرخ هر کیلو تخم‌مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان

ناصر نبی پور سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن، از افت قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۲۳ هزار تومان است.

او قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ را ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر تخم مرع کمتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار عرضه می‌شود، درحالی که قیمت تمام شده تولید حداقل ۱۵ هزار تومان است.

 

 

نبی پور قیمت هر کیلو ذرت را ۴ هزار و ۴۰۰ تومان و هر کیلو کنجاله سویا را ۱۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: طی چند ماه اخیر هزینه ۲ واکسن آنفلوانزا برای هر قطعه مرغ با رشد ۴ تا ۵ برابری از حداکثر ۸۰۰ هزار تومان به سقف ۴.۵ میلیون تومان رسیده است.

به گفته او، با وجود واردات نهاده و ریزمغذی با ارز آزاد، قیمت تحت تاثیر نوسان نرخ ارز مدام افزایش می‌یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر کارتن و شانه برای مرغدار ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود که این امر بدان معناست که قیمت کارتن و شانه ۳۰ درصد از تخم مرغ بالاتر است.

سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: با وجود پیگیری اتحادیه، تفاهم نامه‌ای در خصوص صادرات انجام شده است که امیدواریم صادرات طی این هفته آغاز شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار در پایان با اشاره به اینکه اتحادیه مسئول کنترل بازار داخل است، تصریح کرد: با وجود تشکیل کمیته سه نفره متشکل از جهاد کشاورزی، اتحادیه میهن و سازمان تجارت میزان صادرات برمبنای تقاضا در بازار داخل کم و زیاد می‌شود.

 

ارسال نظر