کاهش 150میلیونی قیمت مسکن مهر در پردیس

قیمت واحد های مسکن مهر شهر پردیس به تأسی از ریزش قیمت دلار طی هفته های اخیر تا 150 میلیون تومان کاهش یافته است.کاهش 150میلیونی قیمت مسکن مهر در پردیس

کاهش قیمت دلار بازار پر تقاضا و پر از دلال مسکن مهر شهر پردیس را تحت تاثیر مثبت قرار داده است. تا پیش از ریزش نرخ دلار واحد های مسکن مهر آماده سکونت در فاز های متعدد پردیس با قیمت های بعضا بالای یک میلیارد تومان خرید و فروش می شد.

به عنوان مثال در فاز 9 جدید قیمت یک واحد مسکونی با تمام امکانات 950 تا یک میلیارد تومان بود. در فاز 11 قیمت واحد های کوزو نیز بین 900 تا 950 میلیون تومان بود. در فاز 8 نیز واحد های 105 تا 120 متر مربعی با قیمت بین 950 تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان (واحد تکمیل شده و به اصطلاح فول) خرید و فروش می شد.

این در حالی است که طی دو هفته اخیر و با ریزش قیمت دلار و سایر ارزها، بازار مسکن مهر شهر پردیس تحت تاثیر مثبتی برای مصرف کنندگان قرار گرفته است. بر این اساس واحد های مسکن مهر فاز 8 بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده اند. در این فاز کاهش قیمت حدود 150 میلیون تومان بوده است.

در فاز 11 (کوزو) واحد های آماده سکونت (ضامن کلید و کلید تحویل) بین 750 تا 820 میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است. در فاز 9 جدید نیز کاهش قیمت حدود 100 میلیون تومان بوده است. ناگفته نماند یکی از دلایل افزایش های نجومی قیمت مسکن مهر پردیس فعالیت دلالان این شهر است. دلالانی که گفته می شود برخی از آن ها 700 تا 1000 واحد مسکن مهر را در اختیار دارند.

به نظر می رسد تداوم کاهش قیمت دلار بیشترین تاثیر را در بازار مسکن شهر های جدید به خصوص پردیس خواهد گذاشت. گرچه کارشناسان اقتصادی بر تاثیرگذاری این روند بر بازار مسکن کشور تأکید می کنند، اما با توجه به وضعیت این بخش (افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی) در کوتاه مدت نباید منتظر ریزش قیمت ها در کلانشهر ها از جمله تهران باشیم. عدم تناسب عرضه و تقاضا در شهر های بزرگ نیز دلیلی برای سرعت کم کاهش قیمت مسکن به شمار می رود.

 

ارسال نظر