بازسازی سراسری شبکه‌های توزیع برق کشور، به صورت سراسری

معاون هماهنگی توزیع توانیر از بازسازی شبکه‌های توزیع برق کشور به صورت سراسری و در قالب یک مانور عملیاتی دو روزه خبر داد.

بازسازی سراسری شبکه‌های توزیع برق کشور، به صورت سراسری
آنچه دیگران می خوانند:

غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر در خصوص مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق که در تاریخ‌های ۲۹ و ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: از این پس در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، نسبت به برگزاری مانور بازسازی شبکه‌های توزیع برق در سراسر کشور اقدام خواهد شد.

رخشانی مهر اضافه کرد: این مانور با رویکرد تحول دیجیتال در نظام نگهداشت و تعمیرات و با محوریت مدیریت دارایی‌های فیزیکی برای اولین بار در سطح کشور اجرا خواهد شد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان این که در این مانور عملیاتی دو روزه، بیش از یک هزار و ۳۰۰ هزار کیلومتر شبکه توزیع برق و ۱۷ هزار و ۲۹۹ کانون خطر (نقاطی که ممکن است برای مردم خطرآفرین باشند) در سراسر کشور اصلاح و بازسازی خواهد شد، اظهار کرد: در این مانور سراسری تعمیرات شبکه‌های فرسوده توزیع برق، بیش از ۳ هزار و ۹۰۰ نیروی تخصصی در قالب یک هزار و ۳۲۷ اکیپ عملیاتی حضور خواهند داشت.

رخشانی مهر با اشاره به اهداف و نتایج مورد انتظار این مانور، بیان کرد: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بهبود و ارتقا شاخص‌های عملکردی طرح سیما، افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه، کاهش تعداد و زمان خاموشی، کاهش انرژی تامین نشده، کاهش تلفات شبکه و متعادل شدن بار شبکه، بهبود رضایت مشترکان و همچنین ارتقای آمادگی اکیپ‌های عملیاتی در مواجه با بحران‌های احتمالی بخشی از اهداف است.

او ادامه داد: هم افزایی و تقویت گروه‌های درون و برون سازمانی، شناسایی نقاط قابل بهبود، استاندارد سازی شبکه و رفع مشکلات فیدر‌های پر عارضه، رفع کانون خطر و ایمن سازی شبکه، استانداردسازی آرایش شبکه‌های توزیع، اصلاح جانمایی تجهیزات شبکه و اصلاح سیستم ارتینگ شبکه از اهداف اصلی این برنامه سراسری به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی توزیع توانیر همچنین تبدیل شبکه‌های سیم مسی به کابل خود نگه دار، رفع اتصالات سست، بهسازی وضعیت درب پست ها، تابلوها، شالتر‌ها ودریچه پایه‌های فلزی را از جمله محور‌های این مانور سراسری عنوان کرد و تصریح کرد: ترمیم و بازسازی ارتینگ شبکه، اصلاح و نوسازی جعبه انشعاب و کابل سرویس انشعاب، به‌سازی روشنایی معابر و رفع خاموشی و متعادل سازی بار ترانسفورماتور‌های توزیع از دیگر محور‌های این مانور است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر