وضعیت بازار سرمایه در هفته آینده چگونه خواهد بود؟

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: به نظر من برخلاف سال 1392 که بورس ریزشی 4 ساله داشت این بار با توجه به پارامترهای مثبت جهانی شاخص کل صعودی خواهد بود.


وضعیت بازار سرمایه  در هفته آینده چگونه خواهد بود؟
آنچه دیگران می خوانند:

بهداد صمدی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار کرد:شرایط بازار سرمایه و انتخابات آمریکا پیچیده و بازار سرمایه در اوج قیمت های خود بود. شاخص کل براساس تحلیل های تکنیکال به حمایت محکم خود رسیده است و می توان بعد از این شاهد حرکت صعودی شاخص باشیم.

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر این که بازار سرمایه ایران نتیجه انتخابات آمریکا را هضم کرده است ابراز کرد:البته سوابق تاریخی نشان می دهد که تاثیر هیجان انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه ایران یک تا سه روز بوده و امروز هم سومین روز بعد از انتخابات آمریکا است.

صمدی ادامه داد:برداشت من از تابلوخوانی و حجم معاملات این است که شاهد ورود پول هوشمند به بازار هستیم. نوع تقاضا در سه ساعت نخست معاملات جمع کردن سهم های منفی است و بازار در نیم ساعت آخر شاهد محدوده های مثبت خواهد بود.

شاهد صفهای فروش سنگین نخواهیم بود

وی با تاکید بر این که فروشنده های هیجانی تخلیه شده اند گفت:دیگر شاهد صف های فروش سنگین نخواهیم بود. از هفته آینده بازار می تواند به اندازه یک تا سه هفته متعادل و رو به بالا باشد و به مرز یک میلیون و 650 هزار واحد تا یک میلیون و 700 هزار واحد برسد.

صمدی با تاکید بر این که انتظار می رود هفته آینده بازار سرمایه روندی مثبت داشته باشد توضیح داد:این بازار بعد از انتخاب بایدن به عنوان ریاست جمهوری آمریکا حرکت معقولانه خود را آغاز خواهد کرد و به مرور بهتر می شود.

وی با اشاره به وضعیت بازار پول گفت:البته رئیس کل بانک مرکزی نرخ سود بانکی را تا 23 درصد هدایت کرد که واکنش های زیادی را در بازا سرمایه در پی داشت اما این موضوع هم نمی توانداز حرکت صعودی بازار سرمایه جلوگیری کند.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد:از نظر تکنیکالی انتظار می رود شاخص در پروسه شکل گیری یک الگوی کلاسیک باشد. البته ممکن است پروسه نوسانی بازار ادامه داشته باشد و بعد از موج صعودی باز هم شاهد موج نزولی در بازار سرمایه باشیم، اما موج نزولی قطعا کوتاهتر از موج نزولی کنونی خواهد بود.

وضعیت با سال 1392 قابل مقایسه نیست

صمدی در ادامه با تاکید بر این که شرایط کنونی بازار سرمایه با سال 1392 قابل مقایسه نیست توضیح داد:علاوه بر انتخاب بایدن به عنوان ریاست جمهوری آمریکا اتفاقات مثبت دیگری در جهان رخ داده است. نخست آن که خبرهای خوبی از کشف واکسن کرونا به گوش می رسد؛ از سوی دیگر طلا و اونس تضعیف شده و کامودی تی ها رشد کردند؛ درحالی که در سال ١٣٩٢ بحران جهانی وجود داشت که شاهد ریزش 4 ساله بودیم.

این تحلیلگر بازار سرمایه در پایان گفت:در حال حاضر نرخ دلار بالای 26 هزار تومان در ایران تثبیت شده است؛ گزارش عملکرد شرکت ها عالی بوده و در بورس کالا نرخ ها همچنان بالا است که در سودآوری شرکت های بورسی تاثیر دارد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه