ارزش سهام عدالت/نحوه تغییر در واریز سود سهام عدالت

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: دارندگان روش‌های سهام غیرمستقیم باید برای دریافت خدماتی همانند دریافت سود سهام، شرکت در مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری یا لغو انتخاب‌های بعدی در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند.

ارزش سهام عدالت/نحوه تغییر در واریز سود سهام عدالت
آنچه دیگران می خوانند:

بازار​بورس این روزها با نگرانی های زیادی رو به رو بوده است. بازاربورس در هفته قبل رشد خوبی را طی کرده است . پیش بینی های کارشناسان درباره بازاربورس امیدوار کننده است . بازاربورس در فصل بعد با روند خوبی مواجه خواهد شد . بازاربورس در تابستان 99 روند منفی را طی کرد.

مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیر مستقیم متفاوت است، اما در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده گذاری به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

محمدرضا پوررضایی در خصوص وضعیت سهامداران سهام عدالت اظهار داشت: از حدود ۴۹ میلیون سهامدار سهام عدالت که در سطح کشور وجود دارد، حدود ۴۱ درصد که شامل بیش از ۱۸ میلیون سهامدار می‌شود روش مستقیم و الباقی حدود ۵۹ درصد که بیش از ۲۷ میلیون سهامدار هستند، روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند.

وی با بیان اینکه سهامداران سهام عدالت باید در سامانه (سجام) ثبت نام کنند، گفت: استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در (سجام) و احراز هویت است.

گالری+سهام+عدالت

تفاوت مدیریت سهام عدالت روش مستقیم و غیر مستقیم

پوررضایی افزود: افراد در روش مستقیم، مدیریت سبد سهام را خودشان برعهده گرفته اند و در مقابل افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند، مدیریت سهام عدالت را به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واگذار کرده اند.

فرآیند واریز سود سهام عدالت

مشاور اجرایی سهام عدالت در خصوص سود سهام عدالت تصریح کرد: روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیر مستقیم فرایند متفاوتی دارد به طوری که در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند، بر اساس توافق‌های فی مابین، سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب آن‌ها واریز می‌شود و سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند سود سهام آن‌ها از طریق این شرکت به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

لزوم ثبت نام در سامانه سجام

وی با بیان اینکه معاملات ۲۵ استان شرکت‌های سرمایه گذاری در بورس تهران فعال شده است، افزود: دارندگان روش‌های سهام غیرمستقیم باید برای دریافت خدماتی همانند دریافت سود سهام، شرکت در مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری یا لغو انتخاب‌های بعدی در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شوند و در حال حاضر در ادارات کل دارایی سطح کشور با همکاری استانداری‌ها و مدیران شرکت‌های سرمایه گذاری و هیات مدیره‌ها بسیج شده اند تا آمار سجامی‌ها افزایش پیدا کند.

جزئیات-جدید-درباره-اعطای-کارت-اعتباری-سهام-عدالت.aspx
خدمات الکترونیک

مشاور اجرایی سهام عدالت درباره اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه سجام گفت: سهامداران می‌بایست مشخصات فردی، آدرس، موبایل و شماره حسابی که وجوه قابل واریز به آن باشد را در سامانه «سجام» ثبت کنند و سپس احراز هویت را انجام می‌دهند و بعد از آن همه عملیاتی مودر نیاز همانند شرکت در مجامع، پرداخت سود و ... به صورت الکترونیکی برای سهامدار انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای سجامی شدن و احراز هویت هم مکانیزم‌های به این صورت است که سهامداران می‌توانند از طریق سیستم بانکی، کارگزاری‌ها و دفاتر پیشخوان در سطح کشور به صورت الکترونیک این روند را انجام دهند.

وضعیت مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی

پوررضایی درباره آخرین وضعیت مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی نیز اظهار داشت: تا به حال مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری پنج استان اصفهان، قم، خراسان شمالی و جنوبی و کردستان انجام شده و تا پایان دی ماه جاری نیز الباقی مجامع نیز باید برگزار شود.

سجامی شدن، شرط حضور در مجامع

وی در ادامه افزود: افرادی که هنوز در «سجام» ثبت نام نکرده اند نمی‌توانند در مجامع شرکت‌های استانی شرکت کنند، عدم ثبت نام در سامانه «سجام» و احراز هویت برای سهامداران در روش غیر مستقیم باعث می‌شود تا این گونه سهامداران نتوانند با عدم شرکت در مجامع در فرایند تصمیم گیری‌های مجمع همانند انتخاب اعضای هیات مدیره مشارکت کنند.

سهام عدالت

هدف مشترک وزارت اقتصاد، سازمان بورس و سپرده گذاری مرکزی

مشاور اجرایی سهام عدالت با تاکید بر این که سهامداران در روش غیر مستقیم باید برخلاف نقل قول‌هایی که وجود دارد ثبت نام و احراز هویت خود را در سامانه «سجام» انجام دهند، تصریح کرد: وزارت اقتصاد، سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی در تلاش هستند تا فرایند سجامی شدن سهامداران به سرعت نهایی شود و به طور نمونه در استان کرمان میزان ثبت نام‌ها از۷ به بالای ۳۷ درصد ثبت نامی در سامانه «سجام» رسیده و ما تاکید می‌کنیم که سهامداران در ثبت نام «سجام» تعجیل کنند.

نحوه ثبت نام سجام در مناطق محروم

پوررضایی در این خصوص که در مناطق محروم و بدون اینترنت افراد چگونه نسبت به ثبت نام در سامانه «سجام» و احراز هویت باید اقدام کنند، اظهار داشت: در جلسه‌ای که در وزارت اقتصاد تشکیل شد تصمیم بر این امر گرفته شد تا با استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات بانکی پست بانک که در سراسر کشور وجود دارد برای این گونه از مردم کمک رسانی موثری برای ثبت نام در سجام عملیاتی شود تا این افراد مجبور نشود به مناطق دیگر سفر کنند و از خدمات این دفاتر برای ثبت نام در سجام استفاده کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه