قیمت طلا افزایش یافت+جزئیات

در حالی که تضعیف ارزش دلار سبب شده تا تاثیر نگرانی‌ها در مورد احتمال وتوی بسته محرک اقتصادی جدید آمریکا توسط ترامپ در بازار طلا خنثی شود، قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

قیمت طلا افزایش یافت+جزئیات
آنچه دیگران می خوانند:

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد رشد به ۱۸۶۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰.۰۳ درصد رشد به ۱۸۷۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارز‌های جهانی امروز با ۰.۱ درصد کاهش مواجه بود و سبب افزایش جذابیت طلا در میان خریدارانی شد که از ارز‌هایی غیر از دلار استفاده می‌کنند.

کشف گونه جدید و به شدت مسری ویروس کرونا در انگلیس سبب شده تا چندین کشور جهان مرز‌های خود را به روی انگلیس ببندند و شرکت‌های داروسازی اقدام به تست واکسن‌های جدید بر روی مبتلایان به این گونه جدید کنند. این خبر سبب نگرانی‌ها در مورد کند شدن روند ترمیم اقتصاد جهانی شده است.

در پی تزریق بسته‌های محرک مالی از سوی کشور‌های مختلف به اقتصاد‌های ملی قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون شاهد ۲۲.۹ درصد جهش بوده است. تزریق نقدینگی سبب افزایش نرخ تورم می‌شود و در چنین وضعیتی بازار طلا بهترین مکان برای سرمایه گذاران جهت در امان نگه داشتن ارزش دارایی هایشان است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر