خودرو پراید چشمگیر ارزان شد + شوک عجیب

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران از ریز شدید قیمت ها در بازار خبر داد.

خودرو پراید چشمگیر ارزان شد + شوک عجیب

قیمت خودرو در حالی با سقوط آزاد روبه‌رو شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت انواع خودرو حداقل ۱۰ میلیون تومان برای برخی خودروهای داخلی تا حتی دو میلیارد تومان برای برخی خودروهای خارجی کاهش یافته است.

بازار خودرو با کاهش شدید خرید و فروش در بازار روبه‌رو شد و به گفته حبیب‌الله کاشانی نسب حتی یک مورد خرید و فروش در بازار صورت نگرفته است. گزارش‌ ها نشان می‌دهد قیمت خودروهای خارجی در محدوده ۱۰ میلیارد تومان حالا با ریزش ۲ میلیارد تومانی روبه‌روست.

در برخی خودروهای گران‌تر این رقم حتی بالاتر از ۲ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

 

کاشانی نسب، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاداران تاکید کرد: ریزش قیمت دلار، دلالان بازار خودرو را نقره‌داغ کرد و حالا کسانی که به امید قیمت‌های بالاتر خودرو خریدند و سبب شدند خودرو کالایی مصرفی نباشد و به ابزاری برای سرمایه‌گذاری تبدیل شود، باید آماده زیان بزرگ باشند.

پراید بی مشتری ماند

او در جواب این پرسش که آیا حقیقت دارد پراید ۱۱۱ به قیمت ۹۰ میلیون تومان هم مشتری ندارد، گفت: بله این موضوع حقیقت دارد، امروز بازار با افزایش قابل توجه فروشنده و کاهش عجیب خریدار روبه‌رو شد به طوری که کسی حاضر نبود خودرویی را به قیمت ۵۰ میلیون تومان ارزان تر از هفته قبل نیز بخرد.

وی با تامید بر ادامه دار بودن روند ریزش گفت: به عنوان مثال قیمت خودروی ۲۰۶ به ۲۶۰ میلیون تومان رسیده بود اما حتی خریداران پیشنهاد ۲۱۰ میلیون تومان را نیز نپذیرفتند.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاداران با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران و کسانی که به قصد سرمایه‌گذاری وارد این بازار شدند، به سرعت در حال خروج از بازار هستند، گفت: بی‌تردید در روزهای آینده قیمت‌ها روندی ریزشی را تجربه می‌کند و امروز می‌توانم بگویم به واسطه نبود خرید و فروش در بازار، خودرو بی‌قیمت شد.

او افزود: با توجه به تحولات رخ داده پیش‌بینی این است که تولید افزایش یابد و در نتیجه قیمت خودرو در بازار محدوده‌ای بین ۲۰ تا ۵۰ درصد بالاتر از قیمت کارخانه باشد پس روزهای آینده روزهای بسیار مهمی برای بازار خودرو خواهد بود

 

ارسال نظر