یک مقام مسئول خبر داد؛

نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برون شهری تا پایان سال

ضامنی گفت: تا ۱۰ روز آینده تاکسی‌های پیش فاکتور شده به متقاضیان تحویل داده می‌شوند و تا پایان سال هم ۱۰ هزار دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

نوسازی ۱۰ هزار دستگاه تاکسی برون شهری تا پایان سال

ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در برنامه شبکه خبر با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ نفر در نوبت دریافت خودروی خود هستند، گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۴ هزار و ۹۳۵ دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده شده است.

او ادامه داد: در بعضی شهرها، شهرداری تسهیلات ارزان قیمت ۵۰ و ۷۰ میلیون تومانی برای ترمیم ناوگان تاکسیرانی در نظر گرفته است و برای یک هزار و ۵۰۰ دستگاه هم تشکیل پرونده صورت گرفته که بعد از طی مراحل مختلف به زودی منجر به تحویل خودرو می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه به دو صورت، فرآیند تحویل خودرو‌ها انجام می‌شود، افزود: بخشی از خودرو‌ها در برخی از شهر‌ها با مشارکت دستگاه‌های مختلف و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت تحویل داده می‌شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی از خودرو‌ها از طریق تسهیلات ارزان قیمت ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان پرداخت می‌شوند و متناسب با شهر‌ها این تسهیلات به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

ضامنی اظهار کرد: در بحث اسقاط خودرو‌ها هم حدود ۲۰ میلیون تومان در قالب لاشه خودرو به رانندگان پرداخت می‌شود و هم اکنون قیمت تاکسی پژو ۴۰۵، ۱۰۴ میلیون تومان و سمند EF۷ هم ۱۱۸ میلیون تومان است. او با بیان اینکه در ابتدای طرح نوسازی تاکسی‌ها با مشکلات بسیار زیادی در این حوزه روبه‌رو شده‌ایم، گفت: به استناد قانون هوای پاک خودروسازان مکلف به تولید خودرو‌هایی با استاندارد یورو ۵ بودند، اما خودور‌هایی که تولید شده برابر با استاندارد یورو ۴ بودند.

ضامنی با بیان اینکه با پیگیری‌هایی که انجام داده‌ایم درخواست کردیم که تعدادی از این خودروهای تولید شده ترخیص و شماره گذاری شوند، افزود: در نهایت مجوزی برای شماره گذاری صادر شد و ۵ هزار دستگاه صادر شدند و مقرر شد تا پایان سال ۹۹ خودرو‌های با سطح آلایندگی یورو ۴ ترخیص و شماره گذاری شوند.

او تاکید کرد: در طرح اول نوسازی خودرو موفق شدیم حدود ۴ هزار ۹۳۵ خودرو را شماره گذاری کنیم تا در ادامه خودروسازان خودروهای با سطح آلایندگی یورو ۵ را در دستور کار خود قرار دهند. هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ متقاضی در مرحله صدور پیش فاکتور و تحویل منجر به نوسازی ناوگان قرار دارند.

ضامنی بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ دستگاه در مرحله صدور پیش فاکتور قرار گرفته‌اند و در برخی از شهر‌ها از جمله تهران و مشهد با همکاری دستگاه‌های مختلف تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود و در کل مذاکراتی هم با بانک‌های عامل انجام داده‌ایم تا تسهیلاتی پرداخت شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار کرد: تا ۱۰ روز آینده خودروهای پیش فاکتور شده به متقاضیان تحویل داده می‌شوند، امیدواریم تا پایان سال ۱۰ هزار دستگاه تاکسی به متقاضیان تحویل داده شوند.

او در پایان گفت: از بانک‌های عامل درخواست تسهیلات نوسازی را داریم و امیدواریم خودروسازان مشکل تغییر قیمت‌ها را حل کنند، چرا که در طول سه ماه هر بار با مشکل افزایش قیمت روبه‌رو بوده‌ایم. بی‌شک این رشد قیمت‌ها مشکل نوسازی را به تاخیر می‌اندازد.

 

ارسال نظر