آغاز طرح زمستانی سازمان راهداری از امروز

یک مقام مسئول در سازمان راهداری گفت: ۱۲ هزار نیروی راهدار در بخش‌های مختلف برای طرح زمستانی که از امروز شروع می‌شود، آماده شده‌اند.

آغاز طرح زمستانی سازمان راهداری از امروز
آنچه دیگران می خوانند:

محمد رودباری مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، با بیان اینکه آغاز طرح زمستانی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از ۲۰ آذرماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: یک هزار و ۵۵ پایگاه راهداری در کشور ایجاد شده و حدود ۱۲ هزار نیروی انسانی آمادگی کامل برای اجرای طرح های زمستانی دارند.

۹۶۰۰ دستگاه ماشین آلات برای طرح زمستانی

او ادامه داد: ۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات زمستانی از جمله لودر برف روب، نمک پاش و سایر ادوات برای طرح زمستانی امسال در نظر گرفته شده است.

رودباری با بیان اینکه ۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه از ماشین آلات که در راهداری‌ها مستقر هستند به دستگاه GPS متصل شده‌اند، افزود: در بسیاری از مراکز و راهدارخانه‌ها، دستگاه‌ها و ماشین‌آلات آماده‌باش هستند و به دستگاه‌های موقعیت یاب متصل شدند به طوری که با کوچکترین انسداد سریع به محل اعزام می‌شوند.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای با بیان اینکه پایگاه‌های راهداری هم اکنون به ارتباط رادیویی با مرکز مدیریت راه‌ها وصل شده‌اند، گفت: مرکز مدیریت راه‌ها و پایگاه‌های راهداری به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو است و به سامانه ۱۴۱ متصل شده‌ است و مسافران هرگونه اطلاعاتی که در رابطه با وضعیت جاده‌ها لازم داشته باشند می‌توانند از این طریق کسب کنند.

او اظهار کرد: تمامی راهدارخانه‌ها در حالت آماده باش هستند و تمامی نیروهای راهداری به صورت کامل در این زمینه آموزش دیده‌اند.

رودباری با اشاره به اینکه امیدواریم امسال زمستان پر بارشی را پشت‌سر بگذاریم، افزود: نیروهای راهداری با تمام توان آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مسافران دارند و برای خدمت رسانی به افرادی که در راه‌ها دچار مشکل شده‌اند، خدمت رسانی می‌کنند.

او با بیان اینکه به تمامی رانندگان توصیه می‌شود که پیش از ورود به محورهای پرخطر و برف گیر از طریق سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها و مسیرها اطلاع پیدا کنند، افزود: در برخی از محورها از جمله کردستان طرح زمستانی بسیار زودتر آغاز شده به طوری که با بارش برف ۸۰ سانتی‌متر عملا فعالیت راهداران در این محورها آغاز شده است.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تاکید کرد: با آغاز بارش‌های سنگین عملاً امسال طرح زمستانه زودتر آغاز شده و تا اواسط فروردین ماه به طور معمول این طرح‌ها ادامه می‌یابد، بنابراین به رانندگان توصیه می‌کنیم که از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند و حتماً پیش از ورود به مسیرها از زنجیر چرخ استفاده کنند و آموزش‌های لازم در رابطه با بستن زنجیر چرخ را ببینند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر