اسلامی:

جمهوری اسلامی ایران به قطب تولید واگن باری تبدیل شده است

وزیر راه‌وشهرسازی گفت: جمهوری اسلامی ایران با تلاش و همت مدیران به قطب تولید واگن باری تبدیل شده است.

جمهوری اسلامی ایران به قطب تولید واگن باری تبدیل شده است

محمد اسلامی وزیر راه‌وشهرسازی در مراسم رونمایی از چرخ و سیستم ترمز ملی که با حضور ترکان عضو هیئت مدیره شستا برگزار شد با بیان اینکه تولید چنین محصولاتی در بخش ریلی باعث افتخار است، گفت: امروز به عنوان روز خاص ثبت می‌شود که به عنوان روز جشن خودکفایی تولیدهای واقعی نامگذاری شده است.

او اظهار کرد: به لطف الهی و مدیران شرکت‌های حمل ونقلی هم اکنون هیچ وابستگی به کشورهای خارجی نداریم و ما توانستیم با همت مدیران در تولید واگن باری به خودکفایی برسیم.

او ادامه داد: از این پس یکی از قطب‌های تولید در این زمینه هستیم و با قابلیت و مزیت رقابتی می‌توانیم سهمی از سایر بازارها به دست بیاوریم چراکه استفاده از ظرفیت اقتصادی استاندارد روز دنیا در کشور برای ما بسیار مهم است.

اسلامی توضیح داد: هم اکنون اقدامات در این بخش جواب داده و توانستیم در سیستم چرخ و ترمز به خود کفایی برسیم.

او با بیان اینکه تفکر خودباوری و رویکرد توجه به استعدادهای داخلی به یک جریان زنده و مؤمنانه تبدیل شده است، گفت: امروز شاهد امضای قرارداد خرید دو محصول مهم تولید داخل در بخش ریلی هستیم که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وزیر راه‌وشهرسازی با بیان اینکه از امروز هیچ وابستگی برای تولید واگن باری به خارج نداریم و جمهوری اسلامی ایران به قطب تولید واگن باری تبدیل شده است،گفت: این خود یک رتبه افتخار آمیز برای کشور به شمار می‌رود.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه می‌توانیم سهمی از بازارهای جهانی در خصوص محصولات صنایع ریلی کسب کنیم، گفت: موفقیت اقتصادی ما باید از جغرافیای ایران بزرگ‌تر باشد و این حاصل نمی‌شود مگر اینکه خودباوری را متجلی کنیم.

اسلامی با اشاره به تمرکز چند شرکت دانش بنیان برای تولید چرخ و ترمز واگن باری افزود: چند شرکت دیگر هم در حال تحقیق و بررسی تولید چرخ و ترمز واگن مسافری هستند که با تکمیل تولید آنها می‌توانیم در حوزه تولیدات صنایع ریلی به خودکفایی برسیم.

گفتنی است، امروز (سه‌شنبه) با حضور وزیر راه‌وشهرسازی از سامانه جامع رونق و جهش تولید صنعت ریلی رونمایی شد. بر این اساس شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی به عنوان تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان  می‌توانند با استفاده از  این سامانه سفارش‌های خود را انجام دهند.

همچنین در این مراسم از سیستم ترمز و چرخ ملی به صورت کامل رونمایی شد.

 

ارسال نظر