صعود قیمت طلا به بالاترین رقم طی ۲ هفته گذشته

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۸۶۹ دلار و ۷ سنت رسید.

صعود قیمت طلا به بالاترین رقم طی ۲ هفته گذشته

در حالی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و محدودیت‌های جدید وضع شده امید‌ها به ارائه بسته محرک مالی جدید در آمریکا را افزایش داده است، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم حدود ۲ هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۴ درصد رشد به ۱۸۶۹ دلار و ۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه نیز با ۰.۲۸ درصد رشد به ۱۸۷۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

کنگره آمریکا این هفته یک بسته تامین مالی جدید را که با هدف خرید زمان بیشتر جهت انعقاد یک بسته مقابله با کرونا به رای خواهد گذاشت. این در حالی است که چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا گفته نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات بر سر یک لایحه دو حزبی دیده می‌شود.

مقامات ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه محدودیت‌های جدیدی را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وضع کردند. دولت ژاپن هم اعلام کرده یک بسته محرک اقتصادی جدید به ارزش ۷۰۸ میلیارد دلار به اجرا خواهد گذاشت.

ارائه بسته‌های محرک مالی می‌تواند سبب افزایش نرخ تورم شده و اشتیاق سرمایه گذاران برای حضور در بازار طلا را افزایش دهد.

انگلیس قرار است از روز سه شنبه استفاده از واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر را آغاز کند.

در همین حال، رهبران انگلیس و اتحادیه اروپا در تلاش برای انعقاد یک توافق تجاری پسا برگزیت دیدار می‌کنند. دو طرف روز دوشنبه نتوانستند اختلافات خود در زمینه این توافق را برطرف سازند و یک منبع آگاه در دولت انگلیس گفته، احتمال اینکه توافقی حاصل نشود وجود دارد.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در روز دوشنبه با ۰.۲۵ درصد کاهش نسبت به روز جمعه به ۱۱۷۹.۷۸ تن رسید.

 

ارسال نظر

 

روی خط رسانه