سرنوشت بازار نفت با روی کارآمدن جو بایدن چه خواهد شد؟

نماینده سابق ایران در اوپک در خصوص سرنوشت بازار جهانی نفت با روی کارآمدن جو بایدن توضیحاتی را ارائه داد.

سرنوشت بازار نفت با روی کارآمدن جو بایدن چه خواهد شد؟
آنچه دیگران می خوانند:

سید محمد علی خطیبی نماینده سابق ایران در اوپک درباره آینده بازار جهانی نفت با رای آوردن جوبایدن گفت: به طور کلی انتخابات آمریکا تاثیر خیلی فوری روی بازار نفت نخواهد داشت اما در دراز مدت روی بازار جهانی نفت می تواند تاثیر بگذارد.

او ادامه داد: آنچه که امروز نه تنها بازار نفت بلکه تمامی اقتصاد دنیا را ملتهب کرده است ویروس کرونا است به طوری که توانسته میزان تولیدات نفت را در سراسر دنیا کاهش دهد.

نماینده سابق ایران در اوپک بیان کرد:با انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا تغییری در تولید نفت شیل این کشور پیش نخواهد آمد زیرا استراتژی دولت آمریکا این است که حداکثر اتکا را به تولید داخلی داشته و کمترین واردات انرژی را داشته باشد. از همین رو، توسعه ذخایر نفت شیل ادامه پیدا خواهد کرد.

خطیبی مطرح کرد:اینکه انتظار داشته باشیم با انتخاب بایدن به سرعت استراتژی تولید نفت در آمریکا تغییر کند دور از ذهن است با این حال دموکرات‌ها به محیط‌زیست اهمیت بیشتری می‌دهند اما اینکه تولید نفت شیل را کاهش دهند چندان دور از انتظار نیست.

او با بیان اینکه تا زمانی که کرونا وجود دارد شاهد کاهش تقاضا نفت در جهان هستیم،گفت: اگرچه وضعیت مازاد عرضه وجود دارد اما اگر تحریم ایران برداشته شود بقیه اعضای اوپک پلاس مجبورند جا را برای نفت ایران باز کنند، روسیه و عربستان نیازمند قیمت بالای نفت هستند و مجبورند برای حفظ قیمت‌ها تعامل عرضه و تقاضا را حفظ کنند تا جا برای تولیدات نفتی ایران و لیبی باز شود.

نماینده سابق ایران در اوپک تصریح کرد:دموکرات ها خیلی ملاحظه زیست محیط را نمی کنند و سعی بر این دارند که تولیدات در آمریکا  را مجدود کنند،ولی به طور کلی نمی توان انتظار داشت که بازار جهانی با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا عوض شود ولی این اتفاق در دراز مدت یا کوتاه مدت ممکن است رخ دهد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه