نیازی به واردات میوه نداریم

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های باغبانی کشاورزی گفت: با توجه به پتانسیل بالای تولید جز ۴ قلم میوه گرمسیری نیازی به واردات نداریم.

نیازی به واردات میوه نداریم

محمد علی مصطفی لو مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های باغبانی کشاورزی کشور، در واکنش به قاچاق میوه گفت: با توجه به پتانسیل بالای تولید محصولات باغی، مخالف قاچاق و واردات میوه جز ۴ قلم میوه گرمسیری هستیم.

او افزود: میوه‌هایی به جز موز، آناناس، نارگیل و انبه که از مجرای قاچاق وارد کشور می‌شوند، مشتریان خاص خود را در شمال تهران دارند.

وزارت صمت باید پاسخگوی قاچاق میوه باشد

مصطفی لو ادامه داد: با وجود عرضه میوه‌های قاچاق، وزارت صمت باید پاسخگو باشد تا منشا واردات را پیدا کند.

او با اشاره به اینکه نیازی به واردات میوه نداریم، بیان کرد: واردات میوه جز‌میوه‌های گرمسیری ممکن است به علت سیاست کلان دولت باشد، اما به علت پتانسیل بالای تولید نیازی به واردات نداریم چرا که این موضوع ضربه مهلکی به تولید وارد می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی کشاورزی باغبانی کشاورزی تولید محصولات باغی را ۲۰ میلیون تن اعلام کرد و گفت: با توجه به سرانه مصرف، بخشی از تولید از طریق سیاست پایاپای باید به بازار‌های هدف صادر شود.

مصطفی لو در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت محصولات باغی ناشی از هزینه‌های تولید احتمال کاهش سرانه مصرف دور از انتظار نیست.

 

ارسال نظر