مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد؛

سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی در پروژه‌های بندری چابهار

راستاد از آغاز ساخت ۱۶۰۰ میلیارد تومان پروژه بندری و دریایی در بندر چابهار خبر داد.

سرمایه گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی در پروژه‌های بندری چابهار

همزمان با سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به استان سیستان و بلوچستان، ۱۳پروژه دریایی و بندری با ۴ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه عمرانی نیز با ۱۵ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال آغاز شد.

بر این اساس پروژه ترمینال کانتینری طرح توسعه بندر شهید بهشتی با هزار و ۷۲۷ میلیارد ریال اعتبار، برق رسانی و آبرسانی به این بندر با هزار و ۴۲۵ میلیارد ریال و جمع آوری اسکله‌های نصب سریع و پل دسترسی بندر شهید بهشتی چابهار با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار در این سفر به بهره برداری می‌رسد.

ساختمان اداری – خدماتی، انبار چندمنظوره کالا، ترمینال کانتینر یخچالی، ساختمان جدید تعمیرگاه تجهیزات استراتژیک و ۶ دستگاه باسکول و گیت‌های ورود و خروج طرح توسعه بندر شهید بهشتی، محوطه سازی و تکمیل دیوارکشی ساختمان‌های عملیاتی و نصب ۶ فروند بویه و علائم کمک ناوبری حوضچه و کانال دسترسی این بندر، تعمیرات اساسی ۲ فروند از شناور‌های یدک کش، دیوار پیرامونی و ورودی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و قرارداد ساخت، حمل و تحویل یک فروند قایق یگان حفاظت از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح این بندر است.

براساس این گزارش محمد راستاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریا نوردی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های توسعه‌ای بندر چابهار امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از ۴ هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

او ادامه داد: همه این پروژه‌ها تکمیل شده، ترمینال کانتینری طرح توسعه‌ای بندر چابهار و بخش‌های مختلف این ترمینال، تأسیسات روبنایی پایانه کانتینری پروژه‌های مرتبط با شناور‌های عملیاتی بندر چابهار و همچنین ساخت یک فروند قایق حفاظت بندر چابهار که توسط تولیدکنندگان داخلی ساخته شده را شامل می‌شود.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۱۱ پروژه دیگر در مراسم امروز خبر داد و گفت: این ۱۱ پروژه در مجموع با اعتبار ۱۵ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال ساخته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از شروع ۵ پروژه دیگر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اعتبار ۹ هزار و ۱۴۰ میلیارد دیگر خبر داد و گفت: این پروژه‌ها شامل مخازن محصولات پتروشیمی، انبار‌های نگهداری کالا، مخازن فرآورده‌های نفتی و تأسیسات نگهداری کالای فله و مواد غذایی خواهد بود.

گفتنی است، آغاز عملیات اجرایی پروژه پوشش کامل رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان در منطقه A۱ دریایی، تعمیرات اساسی و خرید تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی و زیرساخت‌های ارتباطی در سال ۹۹، پروژه راه اندازی سامانه اکسس کنترل بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، خرید، نصب و بازسازی دکل‌های مخابراتی و عملیاتی، تعمیرات اساسی و اورهال جرثقیل PPM10 و بخشی از پروژه احداث کریدور لجستیکی از دیگر برنامه‌های سفر محمد اسلامی به بندر چابهار است.

 

ارسال نظر