رونمایی از دو میدان نفتی جدید در کشور

معاون مدیرعامل اکتشاف نفت از اکتشاف دو میدان نفتی جدید در کشور یکی در دریا و دیگری در خشکی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

رونمایی از دو میدان نفتی جدید در کشور

سید علی معلمی معاون مدیرعامل اکتشاف نفت، در خصوص دو میدان نفتی کشف شده در کشور گفت:در خلیج فارس یک دکل در میدان یلدا در حال حفاری  است، همچنین یک میدان نفتی دیگر هم در خوزستان در حال تست و بهره برداری است که امیدواریم در این زمینه به نتیجه مطلوب برسیم.

او ادامه داد: احتمالا تا دو هفته آینده ماحصل تمام زحماتی را که در طول چند سال گذشته در زمینه اکتشافات کشیدیم، خواهیم دید، در مورد میدان یلدا در عمق سه هزار متری هستیم و احتمالا کمتر از ۱۰۰ متر دیگر نیاز ه حفاری داریم.

معاون مدیرعامل اکتشاف نفت  بیان کرد: کشورهای همسایه در میدان های نفتی مشترک، چاه‌های اکتشافی  بیشتری حفر کرده اند اما درصد چاه‌هایی که ما به موفقیت رسیده ایم نسبت به آن‌ها خیلی بیشتر است.

معلمی تصریح کرد: ما به خاطر مباحث بودجه و محدودیت‌های مالی و فناوری که داریم با حساسیت بیشتری اقدام می‌کنیم، تا ریسک‌ها کمتر شود. 

او افزود:میدان یلدا در ۳۰ کیلومتری شرق میدان پارس جنوبی قرار دارد و اگر نتیجه کار از لحاظ کشف هیدروکربوری مثبت باشد کمک شایانی به میدان پارس جنوبی خواهد شد.

معاون مدیرعامل اکتشاف نفت تصریح کرد:در حال حاضر در مرحله تست هستیم، اکنون شرکت ملی نفت و گاز پارس همکاری خوبی با ما دارد و امیدواریم تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان نتیجه را اعلام کنیم.

 

ارسال نظر