پیش بینی روند قیمت جهانی طلا

متخصصان عقیده دارند قیمت طلا طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت و بی ثباتی به وجود آمده از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تنها می تواند سرعت این افزایش را بالا ببرد.


پیش بینی روند قیمت جهانی طلا

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقش بزرگی در شکل گیری اقتصاد جهان دارد و انتظار می رود قیمت طلا تحت تاثیر این انتخابات قرار بگیرد.

سایدا لیتوش، مدیر تحقیقات فلزات گرانبها در رفینیتیو می گوید:« شکی وجود ندارد که بی ثباتی در بازارهای سهام به دنبال انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزایش می یابد و سرمایه گذاران به دنبال سرمایه های امنی مثل طلا هستند، مخصوصاً در شرایطی که رقابت بین بایدن و ترامپ بسیار نزدیک است.

پیروزی ترامپ بی ثباتی و آسیب پذیری بیشتری به دنبال خواهد داشت ولی اگر بایدن برنده انتخابات باشد، بی ثباتی، مخاطرات سیاسی و درگیری های بین المللی کمتری وجود خواهد داشت.

به گفته لیتوش:«تغییرات قیمت طلا در گذشته پس از انتخابات های قبلی آمریکا شواهد کمی را از ارتباط واضح بین قیمت طلا و نتایج انتخابات براساس گرایش احزاب نشان می دهد».

هزاران سال است طلا یک سرمایه گذاری ایمن در برابر بی ثباتی ها بوده است. ترامپ و بایدن هر دو قول محرک های مالی و تسهیلات مالی بسیار را داده اند، بنابراین قیمت طلا تأثیر چندانی از نتیجه انتخابات نخواهد گرفت.

تحلیلگران می گویند این انتخابات تفرقه انگیزترین انتخابات آمریکا خواهد بود. نتیجه این انتخابات قطعی نیست و قانونی بودن آن در صورت پیروزی هر کدام به چالش کشیده خواهد شد. اینگونه انتخابات مطمئناً پیامدهای منفی بسیاری خواهد داشت و یک بی ثباتی را رقم خواهد زد که طلا در برابر آن ایمن است.

متخصصان عقیده دارند قیمت طلا طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت و بی ثباتی به وجود آمده از این انتخابات تنها می تواند سرعت این افزایش را بالا ببرد.

 

ارسال نظر