قیمت هر اونس طلا ۱۸۸۰ دلار شد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۸۰ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا ۱۸۸۰ دلار شد

به دنبال امیدواری نسبت به ساخت واکسن کرونا قیمت طلا امروز شاهد اندکی کاهش بود، اما نگرانی‌ها در مورد تاثیرات اقتصادی موج دوم شیوع در آمریکا سبب شد تا افت قیمت فلز زرد محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۱۸۸۰ دلار و ۱۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۳۹ درصد کاهش به ۱۸۷۷ دلار و ۸۰ سنت رسید.

روز دوشنبه پس از آنکه شرکت مادرنا اعلام کرد واکسن آزمایشی ساخت این شرکت تا ۹۴.۵ درصد در جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر بوده است، قیمت طلا تا ۱.۳ درصد کاهش داشت.

کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس گفت: «به دلیل کاهش انتظارات تورمی اکنون دیگر عاملی برای رشد قیمت طلا در بازار وجود ندارد، زیرا مشخص شده که بسته محرک مالی دولت آمریکا آنگونه که قبلا تصور می‌شد قابل توجه نخواهد بود.»

وی افزود، اکنون تاکید اصلی روی حمایت فدرال رزرو از اقتصاد آمریکا در دوره شیوع کروناست. جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز گفت، تا ترمیم اقتصاد آمریکا راه درازی در پیش داریم و بانک مرکزی متعهد به استفاده از تمام ابزار‌های خود جهت حمایت از روند ترمیم اقتصادی تا هر زمانی است که لازم باشد.

آمار‌های خرده فروشی آمریکا در ماه اکتبر رشدی ضعیف‌تر از حد انتظار داشته و به دلیل کاهش درآمد خانوار‌ها به دلیل بیکاری میلیون‌ها آمریکایی ممکن است باز هم کاهش یابد. این آمار‌ها نشان دهنده میزان تبعات اقتصادی بحران کروناست. قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون و به لطف اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان بیش از ۲۴ درصد رشد داشته است.

 

ارسال نظر