معاون اول رئیس جمهور خبر داد؛

تعطیلی هفته آینده تهران در تاریخ و حتی ایام کرونا بی سابقه است

جهانگیری گفت:تصمیمات و تعطیلاتی که پیش بینی شده است از روز شنبه اجرا می‌شود که این اتفاق در تاریخ ایران حتی در دوران کرونا بی سابقه است.

تعطیلی هفته آینده تهران در تاریخ و حتی ایام کرونا بی سابقه است
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح و بهره برداری از خط تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)اظهار کرد: لازم است خدمت ملت ایران و رهبر معظم انقلاب تبریک بگوئیم که فرزندان کشور کاری انجام دادند که در کنار کشور‌های بزرگ دنیا نیز آن را انجام می‌دهند.

او با بیان اینکه دغدغه ملت ایران در حال حاضر بیمار یابی سریع است، گفت: تاکنون محدودیت تست داشتیم و این اقدام مشکلات کادر درمان کشور حل کرده همچنین به سمت کشف واکسن ویروس کرونا حرکت کنیم.

جهانگیری گفت: کشور به این اقدام نیاز داشت و یک دغدغه مشترک مردم‌بود و خوشبختانه به نتیجه رسید و خط تولید کیت های تشخیص سریع کرونا افتتاح شد.

او با بیان اینکه ۱۰۰ هزار عدد روزانه تولید می‌شود، افزود: این کیت‌ها به بخش درمان کشور تعلق می‌گیرد و این کار در راستای جهش توسعه علمی و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان به نتیجه رسیده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: زمینه کار‌های بزرگ در ستاد فراهم شده است و ما درحال حاضر در شرایط حساسی از شیوع ویروس کرونا هستیم، و آحاد آن را مردم می‌بینند و چرا که هر کسی سلامت خودش و اطرافیانش برایش مهم است.

او با بیان اینکه نهاد‌های مسئول دنبال چاره گشایی هستند، گفت: در تلاش هستیم دغدغه مردم را به حداقل برسانیم چرا که دیدیم دیروز یکی از تلخ‌ترین روز‌ها از نظر تعداد مبتلایان و قربانیان بود.

جهانگیری ادامه داد: از ابتدا گفته شد این ویروس نو ظهور و عالم گیر است و شا‌هد جنبه‌های جدیدی از عملکرد این ویروس توسط محققین روشن می‌شود،هستیم.

او با بیان اینکه مدیریت مقابله با کرونا باید تصمیمات آنی و روزانه بگیرد و از طرفی باید مقابله کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشیم، گفت: ظرف چند ماه به صورت کامل این ویروس در کنترل قرار گرفت و آن چیزی که مهم است این است که این ویروس نه‌تنها ابعاد سلامت بلکه به ابعاد اجتماعی ،فرهنگی ، اقتصادی و روانی دست اندازی کرده است.

جهانگیری با بیان اینکه مقابله با موضوع کرونا یک مسئله ملی است، گفت: همه کشور‌ها و نهاد‌های حاکمیتی احساس می‌کنند در مقابل موضوعی قرار دارند که موضوع اصلی کشور است.

او با بیان اینکه مهم‌ترین جلسه حضوری در ستاد مقابله با کرونا در محضر مقام‌معظم رهبری برگزار شد، گفت: آن چیزی که مهم است این است که ستاد مقابله با کرونا مصوبه شورای امنیت ملی است و باید بخش‌های غیر دولتی بزرگ هم در آن حضور داشته باشند همچنین این ستاد بعد از تصویب شورای عالی امنیت ملی به تایید مقام معظم رهبری رسید و مصوبات آن برای همه لازم الاجرا شد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه همه دولت باید بسیج شوند تا مصوبات ستاد مقابله با کرونا اجرایی شود، ادامه داد: طبق نظر ستاد مقابله با کرونا حرم‌های مطهر و نماز‌های جمعه تعطیل شدند و در چنین شرایطی نباید شرایط را عادی تلقی کنیم.

او با بیان اینکه تصمیمات و تعطیلاتی که پیش بینی شده است از روز شنبه اجرا می‌شودکه این اتفاق در تاریخ ایران و حتی در دوران کرونا بی سابقه است، گفت: این تعطیلات درباره اکثر شهر‌های پرجمعیت کشور است و ما با یک موضوع جدید رو به روهستیم و از همه مردم می‌خواهم در این مرحله از تصمیمات گرفته شده با هدف جلوگیری از شیوع کرونا ما را کمک کنند.

 

ارسال نظر