پیش بینی بارش در مناطق مختلف کشور

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.پیش بینی بارش در مناطق مختلف کشور
آنچه دیگران می خوانند:

امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی کشور گفت:امروز در نیمه غربی کشور در آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل و گیلان رگبار پراکنده باران رخ می دهد و همچنین برای جنوب خوزستان، شمال بوشهر و غرب فارس هم بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه بارش ها فردا در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز تشدید می شود، ادامه داد:فردا در نیمه شمالی کشور در استان های کردستان، زنجان، همدان، مرکزی و جنوب آذربایجان های غربی و شرقی بارش پراکنده باران رخ می دهد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد:چهارشنبه برای نوار شمالی، سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده باران پیش بینی می شود و همچنین در جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان وبلوچستان آسمان ابری است و بارش خفیف باران را به همراه دارد.

نقشینه افزود:پنجشنبه باز هم در نوار شمالی کشور، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان رگبار باران داریم و همچنین برای شرق مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه بر روی ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش ها به صورت برف است، اظهار کرد:روز جمعه سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد کشور می شود و این مناطق را تحت تاثیر قرارمی دهد و در ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی مجددا بارش ها آغاز می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از امروز تا چهارشنبه دریای خزر مواج است و چهارشنبه خلیج فارس هم متلاطم می شود، توضیح داد:شرق و شمال شرق کشور در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با افت دما روبه رو است و دمای هوا در صبحگاه به حدود 4 تا 5 درجه زیر صفر می رسد.

نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت:تهران امروز غبار محلی دارد و برای آن در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارش پراکنده باران کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه پایتخت صبح شنبه بارانی است، افزود:امروز بشینه دمای تهران در مهرآباد 14 و در شمیرانات به 11 درجه می رسد و کمینه دما برای شمیرانات 4 و برای مهرآباد 7 پیش بینی می شود و همچنین چهارشنبه، پنجشنبه و صبح شنبه بر روی ارتفاعات تهران بارش برف رخ می دهد.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر