سفر به ترکیه ممنوع شد+جزئیات مهم

مدیرکل حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری با اعلام ممنوعیت سفر به ترکیه گفت، از چهار کشور بریتانیا، فرانسه، دانمارک و نروژ نیز به دلیل شیوع سویه اومیکرون کرونا در آن‌ها ورود مسافران غیر ایرانی به کشور ممنوع شده است.

سفر به ترکیه ممنوع شد+جزئیات مهم

جواد  هدایتی، مدیرکل حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران اعلام کرد، با توجه به وضعیت شیوع کرونا و شناسایی سویه جدید اومیکرون در برخی کشورها ممنوعیت‌های جدیدی در رابطه با مسافران در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا او با اعلام ممنوعیت سفر به ترکیه تا اطلاع ثانونی گفت، ورود مسافران غیر ایرانی از چهار کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه،‌ دانمارک و نروژ به ایران نیز ممنوع شده است.

ایرانی‌هایی که از این مقاصد قصد ورود به کشور را داشته باشند، ضمن داشتن کارت واکسن (یعنی دریافت هر دو دوز واکسن) باید تست منفی "پی‌سی‌آر"  را با مدت زمان ۴۸ تا ۷۲ ساعت ارائه دهند.

هدایتی افزود: «اگر مسافران ایرانی ورودی از این کشورها دارای علائم بیماری باشند، با وجود اینکه تست‌شان منفی شده و کارت واکسن دارند، باید با هزینه شخصی به مدت دو هفته در مراکز تعیین‌شده قرنطینه شوند.»

مرزهای زمینی برای سفرهای گردشگری به ترکیه بسته و سفر به این کشور ممنوع شده است.

به گفته هدایتی، تنها گروه‌های هفت‌گانه مانند دیپلمات‌ها، دانشجوها و دو تابعیتی‌ها می‌توانند تا اطلاع ثانوی به این کشور سفر کنند.

هدایتی افزود، ممنوعیت‌های مربوط به کشورهای آفریقایی نیز همچنان مطابق ابلاغیه‌های قبلی به قوت خود باقی است.

چندی است که ابتلا به سویه بسیار سرایت‌پذیر اومیکرون در ایران شناسایی شده و مسئولان هشدار داده‌اند، در صورت اعمال نشدن محدودیت‌های لازم ابتلا به این سویه به‌زودی کشور را فراخواهد گرفت.

حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در ایران اخیرا در نشستی خبری گفته است، در صورت عدم واکسیناسیون و بی‌توجهی‌ها، شیوع اومیکرون در ایران اواخر دی ماه به اوج خود خواهد رسید.

ارسال نظر