پایان روح الله زم؛ اتاق فرماندهی جریان ضد انقلاب در آمد نیوز برای همیشه بسته شد

روح الله زم پس از ۱۴ ماه محاکمه بالاخره صبح دیروز اعدام و جریان فرماندهی او برای همیشه به پایان رسید.

پایان روح الله زم؛ اتاق فرماندهی جریان ضد انقلاب در آمد نیوز برای همیشه بسته شد

زم در ایستگاه پایانی، صبح روز گذشته روح الله زم به جرم افساد فی الارض و جاسوسی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به دار مجازات آویخته شد و پرونده آمدنیوز برای همیشه به پایان رسید و بسته شد.

بیست و دوم مهر ماه سال گذشته بود که  روح الله زم پس از دو سال تحت رصد بودن در یکی از کشور‌های همسایه بازداشت و به کشور بازگردانده شد.

پس از دستگیری زم، او به مدت ۱۴ ماه تحت بازجویی و محاکمه قرار گرفت و در ششمین جلسه دادگاه خود اعتراف کرد که پشیمان شده و یک لغزش عاقبتش را به باد داده است.

اولین جلسه دادگاه روح الله زم بیست و چهارم بهمن ماه سال گذشته برگزار شد و بر اساس کیفرخواست صادره علیه زم او ۲۱ عنوان اتهامی داشت.

اتهامات روح الله زم

«افساد فی الارض»، ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، ارتکاب نشر اکاذیب به طور گسترده، معاونت در تخریب، معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور، تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه در ابتدای سال ۹۷ تا زمان دستگیری، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در نیمه دوم اسفند ماه سال ۹۶ تا زمان دستگیری، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام، فعالیت در کانال معاند سحام نیوز با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال ۹۶، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده، توهین به مقدسات اسلام، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله اتهامات روح‌الله زم بود.

روح الله زم در جلسات دادگاه خود اعلام کرد که سنگین‌ترین تیم حفاظتی فرانسه پس از رئیس‌جمهور آن کشور برای او بوده و بر اساس اقرارش وی برای سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی، آمریکا، کشور‌های منطقه و فرانسه جاسوسی می‌کرده است.

زم در دوران مدیریت خود در کانال آمدنیوز علاوه بر جعل سربرگ نهاد ریاست جمهوری برای ورود زنان به ورزشگاه، اسناد مجرمانه متعددی را در کانال خود منتشر کرده بود.

شکایت دولتی‌ها از روح الله زم

بر اساس کیفر خواست کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح، مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، عباس جعفری دولت آبادی دادستان پیشین تهران، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، غلامرضا کاتب نماینده مجلس، حسن یوسفی مطلوب و خانم بهاره صادقی از زم شکایت کرده بودند.

زم سال ۸۸ با معرفی خود به سفارت فرانسه در کشور ترکیه وارد فرانسه شد و همکاری خود با آمدنیوز را آغاز کرد.

نام کانال زم و اقدامات او سال ۹۶ بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد زمانی که زم در کانال خود مردم را به اغتشاش علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ترغیب کرد و به دنبال آن ۲۲۵ پست و متن آموزش ساخت ادوات جنگی در این کانال منتشر شد و جان عده بسیاری به خطر افتاد و علاوه بر آن دیگری جان خود را از دست دادند.

آمد نیوز به اتاق فرماندهی جریان ضد انقلاب تبدیل شده بود

آمد نیوز که به اتاق فرماندهی جریان ضد انقلاب تبدیل شده بود با سرویس‌های جاسوسی بسیاری از کشور‌ها ارتباط برقرار می‌کرد و زم پس از مذاکره با بازماندگان پهلوی و گروه‌های ضد انقلاب خود را لیدر اغتشاشات سال ۹۶ معرفی کرد.

علاوه بر جاسوسی اطلاعات مختلف زم وظیفه اعلام زمان و مکان تردد‌های حاج قاسم سلیمانی را هم برعهده داشت و حتی اطلاعات خانوادگی جانبازان مدافع حرم را هم به صورت کذب در کانال خود منتشر می‌کرد.

زم در جلسات دادگاه خود اعلام کرد ریاست شورای رسانه‌های مبارزه را برعهده داشته و با ساغر کسرایی منشی سناتور آمریکایی در ارتباط بوده است او حتی بنا به توسعه فرانسه با افسران وزارت خارجه این کشور هم ملاقات کرده بود.

زم نهایتاً در جلسه آخر دادگاه خود اعلام کرد که پشیمان است و یک لغزش عاقبت او را به باد داده، اما این پشیمانی سودی نداشت و برای ابراز آن دیر شده بود، زیرا زم در ۱۳ عنوان اتهامی خود به افساد فی الارض محکوم شد و جاسوس‌هایی که انجام داده بود نظام جمهوری اسلامی را خدشه دار کرده بود.

در نهایت روح الله زم تیرماه امسال به حکم قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد و دیوان عالی کشور هم حکم او را تایید کرد و سرانجام پس از چندین سال جاسوسی انتشار اسناد پیدا و پنهان ایران ترغیب مردم به اغتشاش همکاری با سرویس‌های خارجی پرونده روح الله زم صبح روز بیست و دوم آذرماه سال ۹۹ برای همیشه به پایان رسید و اعدام شد.

 

ارسال نظر