مسئولین باغ وحش ارم در مرگ ببر ماده باید پاسخگو باشند

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: مسئولین باغ وحش ارم درباره علت مرگ این ببر ماده باید پاسخگو باشند.

مسئولین باغ وحش ارم در مرگ ببر ماده باید پاسخگو باشند
آنچه دیگران می خوانند:

محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران، گفت‌: با اشاره به مرگ یک ببر ماده روز گذشته در باغ وحش ارم، اظهار کرد: قرار است با تیمی از همکاران و کارشناسان محیط زیست امروز از باغ وحش ارم بازدید کنیم.

او با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست در حال بررسی این موضوع است، گفت: مسئولین باغ وحش ارم درباره علت مرگ ببر ماده باید پاسخگو باشند.

کرمی تصریح کرد: این ببر‌ها در سه جایگاه متفاوت بودند و دلیل نزاع بین آن‌ها ممکن است یک حادثه طبیعی باشد بنابراین باید آثار و علائم جراحت‌ها بر روی بدن ببر بررسی شود.

گفتنی است روز گذشته، فاطمه برنا رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: متاسفانه این ببر ماده امروز در باغ وحش ارم تلف شده و اقدامات درمانی در چند روز گذشته برای مداوای آن نتیجه‌ای در بر نداشته است.

برنا تصریح کرد: بنابر گزارش اولیه ارسالی باغ وحش که ساعتی پیش به محیط زیست رسیده این ماده ببر بعلت پارگی کامل نای و پارگی طولی مری و خفگی در اثر پنومونی استنشاقی بدلیل صدمه فیزیکی نزاع با ببر نر تلف شده است.

معاون مدیر کل و رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در آخرین بازدید دوره‌ای کارشناسان این اداره از باغ وحش ارم، حیوانات این باغ وحش سالم و در وضعیت خوبی بودند، اظهار کرد: در بخشی از گزارش ارسالی باغ وحش آمده است که ببر نر در روز یکشنبه ٩ آذرماه پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با آن پرداخته است.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر