شریعتمداری:

تحقق عدالت و برابری فرصت‏‌ها برای افراد دارای معلولیت ضروری است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سیزدهم آذر ماه روز جهانی افراد دارای معلولیت پیامی صادر کرد.

تحقق عدالت و برابری فرصت‏‌ها برای افراد دارای معلولیت ضروری است
آنچه دیگران می خوانند:
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت، بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌‌ها برای این عزیزان که در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیز اشاره شده است، تاکید کرد.
 
متن پیام بدین شرح است؛

زمانی که نگاه ‌ها با اندیشه‌‌های بلند پیوند یافته و اراده‌ها بر مبنای ایمان شکل می‌‌گیرند، انسان ‌ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می‌کنند که حتی معلولیت جسمی نیز نمی‌تواند آن‌ها را از حرکت در مسیر پویایی و شکوفایی باز دارد. این افراد موانع را در می‌نوردند تا بلندای همت انسان را جلوه گر سازند؛ حقیقتی که در گرامیداشت روز جهانی معلولان، بار دیگر در مدار توجه ما قرار گرفته است.

وی با گرامیداشت سوم دسامبر مصادف با سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت و روز تجلی اراده‌‌های بزرگ تاکید می‌کند: این مناسبت یادآور تعهدی است که بر گردن نهاده ‌ایم تا همسو با حرکت‌‌های جهانی در مسیر اجرای بی ‌کم و کاست قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت تلاش کنیم. در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌‌ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی تلاش خود را در راستای فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: در شعار امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر این واقعیت تأکید شده که دنیای پس از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس‌ پذیر و اطمینان‌ بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما به عنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراددارای معلولیت عمل کنیم و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت تلاش کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان پیام خود آورده است: امروز جامعه ما به واسطه تحریم ‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید-۱۹، دستخوش مشکلات بسیاری شده که همین امر خدمت‌ رسانی به گروه ‌های دارای معلولیت را دشوار ساخته است، اما عبور پرافتخار از چالش‌های پیش‌رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه‌ها و تلاش مضاعف امکان‌ پذیر خواهد بود. نتیجه آن نیز ساختن جامعه ‌ای متعالی و دسترس پذیر است که افراد صرف نظر از محدودیت‌های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن تلاش می‌کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه