قیمت هر کیلو مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت بالاتر تخلف است

مشترک تعزیرات تهران با موضوع اجرا محدودیت‌ها در صنوف، قیمت مرغ و چگونگی عرضه آن برگزار شد.

قیمت هر کیلو مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت بالاتر تخلف است
آنچه دیگران می خوانند:

دهمین روز از اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی است، در این روز‌ها طبق آمار و گفته‌ مسولان بیشتر مردم این طرح‌ها را رعایت می‌کنند و برای کاهش آمار کرونا اغلب مردم به کمک آمده اند تا این طرح‌ها به نتیجه برسد.

یکی از این طرح‌ها محدودیت برای فعالیت مشاغلی مثل شیرینی فروشی، لباس فروشی، گل فروشی، باشگاه‌های ورزشی و ... است که باید دو هفته به طور کامل تعطیل باشند. برای اینکه ببینم این طرح چگونه اجرا می‌شود به همراه تیم گشت مشترک تعزیرات به سطح شهر رفتیم، همچنین با این تیم به میادین و فروشگاه‌های سطح شهر رفتیم تا ببینیم قیمت مرغ و نحوه‌ی توزیع مرغ به چه شکلی است.

در پایان این گشت رضا مدیحی رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران اظهار کرد: گشت امروز ما بیشتر درباره مغازه‌هایی است که باید بسته باشند و اگر تعطیل نباشند با آن‌ها برخورد می‌شود و هم حضوری و هم از طریق رسانه تذکرات لازم را به آن‌ها داده ایم و می‌دهیم.

قیمت هر کیلو مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت بالاتر تخلف است

وی ادامه داد: بحث دیگری که امروز آن را بررسی کردیم، فروش مرغ است که قیمت آن هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است و باید با این قیمت بین مردم توزیع شود. ما قیمت دیگری به غیر از این نداریم و کسبه‌ای که با قیمت دیگری آن را به فروش می‌رسانند و می‌گویند ما گران خریده ایم که کاملا کذب است.۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خرید مرغ فروشان است و آن را باید ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کنند.

مدیحی با اشاره به تداخل صنفی که در خیلی از صنوف وجود دارد، گفت: به تمام روسای اتحادیه‌ها گفته ایم که بر صنف خودشان نظارت داشته باشند و فعالیت آن‌ها را رصد کنند. تخلفات آن‌ها را باید به ما اعلام کنند و ما اگر تخلفی ببینیم با اشد مجازات برخورد می‌کنیم. برای مثال در این ایام ما شاهدیم مغازه‌ای که پروانه‌ خواربارفروشی دارد، اقلام دیگری به جزء خواربار را به فروش می‌رسانند.

وی بیان کرد: گشت‌های ما روزانه در سطح شهر حضور دارند و با متخلفان با جدیت کامل برخورد می‌کنیم. در خصوص مرغ نیز این اطمینان خاطر را به مردم می‌دهیم که مرغ به مقدار کافی وجود دارد و با قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰ در فروشگاه‌ها در حال عرضه است که از قیمت مصوب که ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است هم کمتر است.

رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران درباره صف‌های شلوغی که در میادین عرضه مرغ با قیمت کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان وجود دارد، گفت: متاسفانه مردم احساس می‌کنند که مرغ کم است و فکر می‌کنند این قیمت فقط برای میادین تره بار است که اینگونه نیست و مرغ به فروشگاه‌های سطح شهر نیز با همین قیمتی که گفته شد در حال عرضه است. در سرکشی‌هایی که از میادین نیز داریم اگر میزان سهمیه و حواله‌ای که به آن‌ها داده شده از میزان جمعیت کمتر باشد درسهمیه بازنگری می‌کنیم و آن را افزایش می‌دهیم.

قیمت هر کیلو مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت بالاتر تخلف است

وی تصریح کرد: برای مثال سهمیه‌ای که در میدان تره بار اکباتان که امروز رفتیم ۲ و نیم تن بود که وقتی دیدیم درخواست بالاست یک تن دیگر نیز به این سهمیه اضافه کردیم و مقرر شد سهمیه‌ این تره بار از این پس افزایش پیدا کند و مردم از نظر مقدار موجود نگران نباشند.

وی درباره برخی تخلفات بهداشتی  مرغ فروشی‌ها و جوجه کباب‌هایی که به صورت فله  به فروش می‌رسانند، اظهار کرد: ما بار‌ها به مردم تذکر داده ایم و سفارش کرده ایم که از خرید جوجه کباب آماده به هر شکلی و در هر فروشگاهی که حتی ظاهرا بسیار شیک است خودداری کنند. چون در خیلی از موارد مرغ‌هایی که تاریخ انقضا آن‌ها گذشته است را با رنگ‌های غیر مجاز و طعم دهنده دوباره به فروش می‌رسانند که بسیار خطرناک است.

قیمت هر کیلو مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان/قیمت بالاتر تخلف است

وی افزود: مردم بیشتر به ظاهر شیک این محصولات نگاه می‌کنند و از این اتفاق با خبر نیستند و خواهشی که از مردم داریم این است که در صورت خرید این محصولات حتما به صورت بندی کارخانه‌ای و با نام‌های تجاری معتبر خریداری کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند:

ارسال نظر

 

روی خط رسانه